VUK (Szigligeti Színház Nagyvárad Táncegyüttes)
A nézők figyelemmel kísérhetik Vuk, a kis róka felnőtté válásának rögös útját: kezdve a szülők elvesztésétől, a kamaszkor nehézségein keresztül, egészen az első szerelem megtapasztalásáig. Történetünkben a rókák nézőpontjából közelítünk az élet felfedezéséhez, amely néhol veszélyes, játékos, humoros, de mindenképpen izgalmas buktatókon keresztül vezet a végkifejlet felé.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, November 06 2022 3:00PM
Fekete István: Vuk
Fekete István Vuk című regénye jogosan örvend nagy népszerűségnek, mind a gyerekek, mind a felnőttek körében. Több generáción keresztül, olvasók ezrei örülhettek az állatregénynek, vagy akár az ebből készült rajzfilmnek. Társulatunk most arra vállalkozott, hogy e közismert történetet a táncszínház eszközeivel közelítse meg. A nézők figyelemmel kísérhetik Vuk, a kis róka felnőtté válásának rögös útját: kezdve a szülők elvesztésétől, a kamaszkor nehézségein keresztül, egészen az első szerelem megtapasztalásáig.
Történetünkben a rókák nézőpontjából közelítünk az élet felfedezéséhez, amely néhol veszélyes, játékos, humoros, de mindenképpen izgalmas buktatókon keresztül vezet a végkifejlet felé. Előadásunkban az állatvilág és az emberiség örök harcát vizsgáljuk, ahol a kis rókák, mint mai gyerekek, játszanak, félnek, túlélnek, tapasztalnak, szeretnek és akár a regényben is, az állatok emberi jellemvonásai kerülnek fókuszba. Szándékaink szerint a mesefigurák izgalmas megjelenítésével és a tánc kifejező erejével, ez a gyönyörű történet kicsitől a nagyig, minden korosztály képviselőjét megszólítja. Nem titkolt célunk az is, hogy a gyerek és felnőtt nézők egyaránt szerves részévé váljanak a történeteknek, segítsék Vukot a különböző feladatok megoldásában, ezáltal aktív taggá válva egy olyan mesevilágban, amely tényszerűségében, lássuk be, semmivel sem rózsaszínűbb napjainknál.
SZEREPLŐK:
Rá (szürke varjú)........................................................................ Szabó J. Viktor
Karak (bölcs róka)...................................................................... Brugós Sándor–Csaba
Iny (Vuk anyja)/ Tás (vadkacsa)/ Csele (rókalány)..................... Barkóczi Réka
Vahur (vadászkutya)/ Sut (álnok róka)........................................ Kerekes Dalma–Gabriella
Vuk (kis róka).............................................................................. Barabás Hunor
Unka (béka)/ Kicsi Iny (Vuk testvére).......................................... Törteli Nadin
Kag (Vuk apja)/ Bark (rókafiú)..................................................... Györfi Csaba
ALKOTÓK:
Díszlettervező: Szőke Zsuzsi
Animáció: Szitai Eszter
Jelmeztervező: Cristina Breteanu
Zeneszerző: Boros Csaba
Dramaturg: Czvikker Katalin
Koreográfus asszisztens: Tőkés Imola
Rendező-koreográfus: Györfi Csaba
Our offer
Henry Purcell’s epic masterpiece, Dido and Aeneas has to do with the Trojan War. But what is even more important than the historical background of this hour-long little gem is love – as Dóra Barta, the director of the production highlights it, “Humanity has long known that if there is something you can die of, Love is certainly such a thing.
Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles
What happens when the worst traits of a power-hungry prince incapable of resisting earthly pleasures, a morally corrupt, vengeful, manipulative woman, and a desire-driven but highly impressionable teenage girl all erupt at the same time upon the appearance of a holy man?
Suggestions
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.











