Program


Amazonok
8

Amazonok

Deres Péter: Amazonok (érzelmes zakatolás)
Nő történet

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. május 13. vasárnap, 19:00

Tíz idegen ember összezárva egy vasúti kocsiban. Különböző az életkoruk, a származásuk, az élettapasztalatuk, a probléma-megoldó stratégiájuk. Az egyéniségük. Az országot, ahol élnek, ahol szeretnek és gyűlölnek, és ami eddig olyan stabilnak tűnt, katasztrófa sújtja – mindenkinek menekülnie kell.

A menekülés, a közös veszély feloldja a gátlásaikat, mesélni kezdenek; elsuttogják vagy kikiabálják magukból azokat a magánéleti problémákat, amiket az ember inkább szemérmesen elhallgat, elfojt, mert a társadalmi elvárásoknak igyekszik megfelelni. Beavatunk-e egy idegent női problémáinkba, merünk-e beszélni betegségről, megcsalásról, titkos vágyainkról, szülő-gyerek konfliktusról, egyáltalán: saját magunkról és arról a bizonyos másikról, akivel összekötöttük az életünket? Ahogy a vonat zakatol, és a sorsok egyre jobban összefonódnak, már nincs helye a hazugságnak, de még a csúsztatásnak sem.

Az Amazonok a tükörbe nézés különleges darabja; olyan fokú őszinteségé, ami nagyon ritka manapság. És ennek az őszinteségnek a hangja a fájdalmas vallomástól, a keménységtől a könnyed vagy lehengerlő humorig igen sokféle lehet. Az Amazonok ősbemutató: igazi, gazdag színészdarab; kiváló szereplehetőség a Kecskeméti Katona József Színház művészeinek.

Csombor Teréz, Danyi Judit, Magyar Éva, Réti Erika, Téby Zita és az egyetemista Decsi Edit csevegnek majd férfiakról, férjekről és egyebekről; az előadás rendezője Réczei Tamás.

Ajánlatunk


„Az elemeknek és szíveknek szörnyű viharzását zártam bele, amely csak fokozatosan nyugszik le Brünhilda csodás álmáig” – írta Wagner Liszt Ferencnek A walkür partitúrájáról. A Rajna kincse felvezetése után a Wotan gyermekeinek tragikus szerelmét feldolgozó operával veszi kezdetét a szűkebben vett drámai trilógia.

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

Ajánló


Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László A VÁGY VILLAMOSA Táncdráma két felvonásban

Játékos hangszerismertető sorozat – 4 éves kortól 10 éves korig ajánlott

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!