zzLili bárónő
A Lili bárónő ezúttal egyszerre több és kevesebb is egy nagyoperettnél: csupán kilenc színész, egy zenész és egy hihetetlen történet.
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, April 16 2018 7:30PM
"Érdekel a szituáció" - mondja a nincstelen gróf, amikor komornyik-ruhába bújva vállalja, hogy szolgálatba áll a gazdag bárónál és leányánál. A gróf, aki komornyikot alakít, egyébként sikeres színpadi szerző; a lány, aki szerelmes lesz a komornyikba, színésznői álmokat dédelget. A színésznő, aki a szomszéd birtokon nyaral, meg akarja szerezni a színpadi szerzőt; a lány a komornyikot; a lány apja pedig a grófot. A Lili bárónő "szituációjában" mindenki akar valakit - mindenki mást és mégis ugyanazt.
A Huszka Jenő nagyszerű slágereivel dús operett-álma a szenvedély és a komikum végletes formái közé vezet - egy meglehetősen szűk, intim térben, a Raktárszínházban. A kettő találkozásából születő feszültség adja azt az energiát, melynek köszönhetően az előadás szétrobbantja a műfaj hagyományosan elfogadott kereteit.
Szöveget írták: Martos Ferenc, Darvas Szilárd, Gádor Béla
Huszka Jenő Zeneszerző
Reményi József Zenei vezető
Ari-Nagy Barbara Dramaturg
Lázár Katalin Rendezőasszisztens
Bátonyi György Díszlettervező
Bánki Róza Jelmeztervező
Bodor Johanna Koreográfus
Béres Attila Rendező
Közreműködik
Kemény Gábor Zongora
Riederauer Richard Zongora
Reményi József Zongora
Our offer
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
For the 14th time, the performance of the famous Symphony No. 9 will dominate the OPERA’s New Year celebrations. In 2027, the programme will be completed by two further classical works: Beethoven’s overture, also enhanced by Mahler, and a cello concerto by Haydn, the latter of course featuring an OPERA soloist.
Suggestions
The German bass began his career at the opera houses of Berlin. However, when Sir Georg Solti cast him in…
Zoltán Kodály Háry Jánoska Language: Hungarian
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.














