ZenePlusz 2023-24/3 - Veszedelmes viszonyok
Pierre Choderlos de Laclos: Veszedelmes viszonyok – zenés színházi játék
Színházat kínálunk. De a tánccal kiegészülő zenés színházi játékunkban egy szokványos színházi előadásnál jóval nagyobb hangsúlyt kap a zene.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, February 03 2024 7:30PM
Mozart életművének hatalmas palettájáról nagyon sokféle műfajból választottunk részleteket. Megszólalnak szimfóniák, divertimentok, mise, szerenád, különböző hangszerekre írt versenyművek, orgonafantázia és nyilvánvalóan több operarészlet is. A zeneművek egyes színekben a szöveg alatt csendülnek fel, és a drámai szituációt hivatottak alátámasztani, némely zenemű saját jogán kerül előtérbe, vagy éppen Bozsik Yvette koreográfiájához ad alapot bizonyos jelenetekben – hiszen a produkciónak fontos eleme lesz a tánc, a mozgás is.
Az idén szintén 30 éves Bozsik Yvette Társulat művészei alakítják a főszereplők körül sürgölődő inasokat, szobalányokat, akik az urak és úrhölgyek minden titkát ismerik.
A BDZ állandó alkotópartnere, Árva Nóra a tőle megszokott ízléssel és arányérzékkel teremti meg díszletei is jelmezei által azt a sajátosan mai rokokó miliőt, amelyben a szereplők léteznek.
A BDZ maga adja a teljes, élő zenei alapot, Hollerung Gábor vezényletével.
Mindazonáltal a produkció sikerének záloga, hogy a hazai színjátszás néhány igazán kiemelkedő művésze jeleníti meg a Choderlos de Laclos által megálmodott, izgalmas és összetett karaktereket. Bakos-Kiss Gábor rendezése ezt a rendkívül sokrétű alapanyagot építi fel úgy, ahogy ez a sokak által jól ismert történet még soha nem került színre.
Előadók, alkotók:
Mme Merteuil: Ónodi Eszter
Valmont: Adorjáni Bálint
Mme de Rosemund: Nagy Mari
Mme de Tourvel: Menczel Andrea
Cecile Volanges: Törőcsik Franciska
Danceny: Dánielfy Gergely
Mme de Volanges: Pápai Erika
valamint
a Bozsik Yvette Társulat
Dramaturg: Turcsányi Ildikó
Díszlet-jelmez: Árva Nóra
Koreográfus: Bozsik Yvette
Vezényel: Hollerung Gábor
Rendező: Bakos-Kiss Gábor
Our offer
Marianna Venekei / Tennessee Williams / László Dés A STREETCAR NAMED DESIRE Dance-drama in two acts Ballet version of the play of the same title by Tennessee Williams
For kindergarten and elementary school children
Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.
Suggestions
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.












