"Zene-Bor" a 100 Tagú Cigányzenekar előszilveszteri gálakoncertje
A Magyar Örökség-díjas, világhírű 100 Tagú Cigányzenekar gálaműsorával várjuk a közönséget előszilveszteri koncertünkön, melyet idén jubileumi, 30. alkalommal rendezünk a Budapest Kongresszusi központban!
2026. december 30. (szerda) 19.00
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. december 30. kedd, 19:00
Hagyományosan, minden évben december 30-án virtuóz nagykoncertet ad a világon egyedül álló 100 Tagú Cigányzenekar.
A nagyszabású gálán egyszerre 100 zenész játsza a legnépszerűbb klasszikusokat, örökzöld világslágereket és az egyedülálló cigányzene dallamait. A zenekar egyedi előadásmódja és jellemzően gazdag hangzás világa, minden korosztály számára különleges élmény.
Látványos tűzijáték kíséretében a 100 Tagú két ikonikus, elmaradhatatlan zeneszáma a Pacsirta és a Radetzky induló zárja a hangzásban és látványban páratlan előadást.
Forró hangulat és fantasztikus show a 100 Tagúval december 30-án a Budapest Kongresszusi Központban!
Program:
18.30 Kapunyitás
19.00 Koncert I. rész
20.00 Szünet
20.20 Koncert II. rész
Fotó: Hetessy-Németh Tünde
Ajánlatunk
Henry Purcell korszakos remekműve, a Dido és Aeneas a trójai háborúhoz kapcsolódik, ami azonban a történelmi háttérnél még sokkal fontosabb ebben az alig egyórás gyöngyszemben, az a szerelem, ahogy Barta Dóra, az előadás rendezője is kiemeli: „Régóta tudja az emberiség, hogy ha valamibe bele lehet halni, akkor a Szerelem mindenképpen az.
Giuseppe Verdi MACBETH Opera négy felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Girej tatár kán a Könnyek kútja előtt búslakodik. Bánata soha el nem apad, ahogy a márvány szökőkút is kifogyhatatlanul buzog… A bánatát felidéző románc indítja el A bahcsiszeráji szökőkút történetét. A mű az orosz balett-történet egyik alappillére. Bemutatása óta töretlen sikerrel képviseli a balettdráma műfaját, melyben a klasszikus táncnyelv, a karaktertáncok használata szorosan összefonódik a színészi játékkal.
Ajánló
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László A VÁGY VILLAMOSA Táncdráma két felvonásban
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0
„Hivatalos” évadnyitó előadásán nagyszabású művekkel várja a klasszikus zenei koncertek rajongóit az OPERA Zenekar.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
