Zempléni Fesztivál, Retro Symphonic Rock
A Budafoki Dohnányi Zenekar Wolf Kati, Homonnay Zsolt és a Budapesti Akadémiai Kórustársaság közreműködésével a 60-as, 70-es, 80-as évek zenei világába, egy kis időutazásra invitálja a Zempléni Fesztivál közönségét.
több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. augusztus 21. péntek, 20:00
A legnevesebb magyar és külföldi előadók dalai és slágerei újszerű feldolgozásban, szimfonikus zenekari köntösben szólalnak meg. Nemcsak hangzásban, de látványban is visszarepülünk az időben, vetítéssel kiegészülve elevenedik fel az adott kor Hollerung Gábor, a Budafoki Dohnányi Zenekar vezetője elmondta: „Régi vágyam volt egy olyan koncert létrehozása, amelynek keretében azt a korabeli életérzést, a dalok sokszínűségét mutathatjuk meg a közönségnek, amit anno mi éreztünk e slágerek hallatán. Miután ezeket a régi pop és rock szerzeményeket újragondolva - szimfonikus zenekarral, szólistákkal, énekkarral - adjuk elő, igazi kihívás volt az áthangszerelés, melynek elkészítésében egy fiatal zeneszerző, Ott Rezső volt segítségünkre.”
A dalválogatás megfelelően reprezentálja az adott korszakot: van olyan sláger, ami önállóan szólal meg, ugyanakkor egy-egy együttes, illetve énekes dalaiból blokkokba szedett montázs áll össze. A koncert „története” a Beatlestől és a Táncdalfesztiváltól indul, majd az Illésen, az Omegán, az LGT-n és Koncz Zsuzsán keresztül haladunk az időben tovább, folyamatosan kitekintve a külföldi zenei élet meghatározó alakjaira és dalaira is. Felcsendülnek a kor emblematikus darabjai, többek között a New York, New York, a House of the rising sun vagy a Rock aruond the clock, de az ABBA-tól és a Queentől is elhangzanak a nagy slágerek. A történet egy igazi házibulival záródik, ahol együtt táncolhatunk majd a Hungária mindenki által ismert dallamaira.
Az este sztárvendégei, a két kiváló énekes, Wolf Kati és Homonnay Zsolt. Mindketten dolgoztak már a zenekarral, és nagy megtiszteltetésnek tartják, hogy ezeket a régi, nagy slágereket új „köntösben”, szimfonikus zenekari kísérettel ők énekelhetik először a nagyközönség előtt.
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
Közreműködik:
Wolf Kati
Homonnay Zsolt
Budapesti Akadémiai Kórustársaság
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – Lukács András – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Örvény, Etűdö
Ajánló
Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben
Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!


