Villámcsapottak - ősbemutató
A Nagyváradi Szigligeti Színház és a Szentendrei Teátrum újabb koprodukciója a nyár igazi csemegéje. Kincses Réka, Berlinben élő, marosvásárhelyi származású film- és színházrendező saját élményei, dokumentumanyagok és színészi improvizációk alapján építi előadás-történeteit.
több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. augusztus 24. vasárnap, 20:30
Hogyan kezeljük a véletlent a kultúránkban? A sors ideje úgy tűnik, lejárt, nem hiszünk benne, kiment divatból, legalábbis a nyugati világban rég elvesztette a tekintélyét. Pedig mindannyiunk élete tele van előre nem látható eseményekkel, életünk folyása nagyrészt irányíthatatlan.
Hogyan bánunk ezzel a ténnyel? Mit tudunk, mit gondolunk róla? A spektrum egyik végén a statisztikusok állnak a számadataikkal, valószínűség számításaikkal, tudományos magyarázataikkal. A másik végén pedig a vallás, és egy Isten által irányított világrendbe vetett hit.
A Ceaușescu rendszerben az erdélyi magyarok nagy része alig vagy egyáltalán nem tudott románul, a magyar és történelem szakokra csak néhány diákot vettek fel, így a többség számára az előmenetel a matematika-fizika tanulás irányában tűnt reménytelibbnek.
Már első találkozáskor kiderült, hogy a színészek többsége „matek-fizika” osztályba járt, miközben otthon szüleiktől vallásos nevelést kaptak, és a babonás nagyszülők praktikáinak érvényességét sem kérdőjelezték meg. A színészek hol komikus, hol tragikus történetein dolgoztunk együtt, amelyekben a csoda vagy más néven a véletlen döntő szerepet játszott.
„A véletlen mindenütt jelen van. Türelmesen tartsd a horgászbotot, ahol a legkevésbé számítasz rá, ott lesz a hal az örvényben.” (Ovidius)
SZEREPLŐK Balogh Attila I Firtos Edit I Fodor Réka I Hajdu Géza I Kocsis Anna I Kocsis Gyula I Molnar Júlia I Scurtu Dávid I Sebestyén Hunor I Szotyori József
Díszlet: Florina Bellinda Vasilatos
Jelmez: Szűcs Edit
Dramaturg munkatárs: Enyedi Éva
Zongoránál: Dombi Dávid
RENDEZŐ Kincses Réka
A Szigligeti Színház Nagyvárad és a Szentendrei Teátrum koprodukciója.
Az előadás hossza: kb. 2 óra
esőnap: augusztus 25. hétfő 20:30
Ajánlatunk
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Ajánló
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…
Egy kivételes este. Egy legendás művész. Egy életre szóló élmény.
Marius Petipa – Mirzoyan Albert / Ludwig Minkus A BAJADÉR Klasszikus balett három felvonásban
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!









