Program


Víg129 koncert

Víg129 koncert

Víg129 avagy a Popfesztiváltól a Pinokkióig

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 1. csütörtök, 19:00

 

A színházi világnapot egy fergeteges koncerttel ünnepeljük a Vígszínház társulatával, válogatott dalokkal, slágerekkel, a színház elmúlt ötven évének zenés előadásaiból. Presser Gábor, Szörényi Levente, Másik János, Dés László és Kovács Adrián korszakos vígszínházi műveiből.

A Popfesztivál, a Harmincéves vagyok, a Jó estét nyár, jó estét szerelem, a Szent István körút 14., a Kőműves Kelemen, A sanda bohóc, A padlás, az Ahogy tesszük, A dzsungel könyve, A Pál utcai fiúk, A nagy Gatsby, a Szerelmek városa és a Pinokkió dalai hangzanak el majd a Vígszínház színpadán, az eredeti szereplők előadásában, nagyzenekari kísérettel, Kovács Adrián és Mester Dávid vezényletével. A koncertet színháztörténeti írások, irodalmi részletek színesítik majd, színészeink előadásában.

Közreműködő színművészek: Csapó Attila, Dino Benjamin, Fesztbaum Béla, Gyöngyösi Zoltán, Halász Judit, Hegyi Barbara, Igó Éva, Lukács Sándor, Kern András, Kovács Patrícia, Majsai-Nyilas Tünde, Márkus Luca, Medveczky Balázs, Méhes László, Nagy-Kálózy Eszter, Orosz Ákos, Ötvös András, Petrik Andrea, Radnay Csilla, Rudolf Péter, Seress Zoltán, Szántó Balázs, Szilágyi Csenge, Varga-Járó Sára, ifj. Vidnyánszky Attila, Waskovics Andrea, Wunderlich József

Rendezőasszisztens: Szládek Kata

Zenei asszisztens: Gellért-Robinik Péter

Karmesterek: Kovács Adrián és Mester Dávid

Rendező: Hegedűs D. Géza

Ajánlatunk


Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Príma Donnák KOLONITS KLÁRA Ünnepi gálaest magyar és angol felirattal

A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.

Ajánló


Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!