Vecsei H. Miklós - Kovács Adrián: Bartók és Kodály
Vecsei H. Miklós, ifj. Vidnyánszky Attila, és Kovács Adrián egy új előadás formájában próbálja bejárni Bartók Béla és Kodály Zoltán életének és barátságának legfőbb üzeneteit.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Vecsei H. Miklós - Kovács Adrián: Bartók és Kodály
A Gyulai Várszínház és a Kolozsvári Állami Magyar Színház közös bemutatója
Játsszák: a Kolozsvári Állami Magyar Színház művészei
Rendező: ifj. Vidnyánszky Attila
Vecsei H. Miklós, ifj. Vidnyánszky Attila, és Kovács Adrián egy új előadás formájában próbálja bejárni Bartók Béla és Kodály Zoltán életének és barátságának legfőbb üzeneteit. A fiatal alkotók arra keresik a választ, hogy mi késztethette arra Bartókékat, hogy a 20. század zivataros évtizedeiben megpróbálják összegyűjteni koruk veszni látszó értékeit, hogy lehet-e a magyar kultúrán és a magyar zenén keresztül megőrizni az emberségünket, tudunk-e elődeink örökségéből megújulni és újult erővel egymásba kapaszkodni.
„Bartók füldugójára gondolok. Vajon a civilizáció rengetegében forgó Bartók a legendás füldugóval csak a hallását féltette volna? Vagy a belső világát is? A fákat féltette önmagában? A vizeket, az esőt, a madarakat? A madárban az embert, s az emberben azt, ami csillag és vas? A gyergyói hóropogást, a fűrész és a fejsze idegrendszerét? A véleményt vigyázta, amelyet már se gondolat, se filozófiai rendszer, se politikai hatalom nem őrzött számára, csak a zene?” – Csoóri Sándor
Az előadás hossza: kb. 90 perc
Our offer
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
Levente Szörényi – János Bródy STEPHEN, THE KING (JUNIOR) The greatest hits of the rock-opera in its original arrangement, with a child cast
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
Suggestions
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are…
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Giuseppe Verdi REQUIEM Staged oratorio in Latin, with Hungarian, English, and Latin subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
