Program


Utazás a szempillám mögött

Utazás a szempillám mögött

Egy magányos kisfiú, Lackó, elgurult üveggolyóját hiába keresve, elalszik. Elgurult golyójátéka álmában is gurul, keresi és közben sok mindennel találkozik. Álmában különös lények szólítják meg, szobája tárgyai szokatlan alakot öltenek, nyílnak, dőlnek, felemelkednek, átlátszanak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. július 13. szombat, 10:30

Utazása során találkozik   szófacsaró Seregélyekkel, az izgő-mozgó-éneklő Nyulakkal, a Sherlock Holmes-t idéző, kiérdemesült Sánta Kutyával, a Hangutánzó Bagollyal, a csupa ideg Pukkancs Egérrel és a titokzatos Keresztes Pókkal, mely figurák a természeti világot ötvözik mulatságos és költői módon az emberi természet esendő, ám mégis szerethető tulajdonságaival.
Hősünket egy hűséges kísérő, a Hangya kíséri, akinek szeretete, tiszta barátsága, önfeláldozása katartikus szituációkba helyezi Lackót.

Végül a megtalált üveggolyó örök barátokat szerez, akik ugyan csak az álomban elérhetők, de létezésük a valóságot teszik elviselhetőbbé, teljesebb emberré formálva a kisfiút.

Csukás István: Utazás a szempillám mögött - zenés mesejáték két részben
A Zichy Színműhely előadása

Szereposztás:
Lackó........................................................ Rubóczki Márkó 
Anya/Hangya............................................ Bacsa Ildikó / Gosztola Adél 
Gomba/Kálmán bácsi/Sánta kutya........... Tarján Péter 
Seregélyek/Nyulak/Vakondokok............... Koltai Vivien / Czégé Dóra, Makofka Blanka, Bartus Marcell
Pók/Pukkancs egér................................... Maday Gábor

Az előadásban közreműködik: aTalamba Ütőegyüttes

Zeneszerző/Zenei vezető: Szitha Miklós 
Jelmez: Papp Janó 
Koreográfus: Cservenák Szilvia 
Operatőr: László Péter 
Smink: Borsányi László
Szcenikus: Harmati István 
Hang- és fénytechnika: Kiss Tibor 
Rendező/Dramaturg: Dolmány Attila
Producer: Zichy Gabriella

5 éves kortól ajánljuk
Az előadás hossza 100 perc két részben

Ajánlatunk


Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.

Kodály Zoltán Székely fonó Életképek magyar nyelven, magyar és angol felirattal

Henry Purcell korszakos remekműve, a Dido és Aeneas a trójai háborúhoz kapcsolódik, ami azonban a történelmi háttérnél még sokkal fontosabb ebben az alig egyórás gyöngyszemben, az a szerelem, ahogy Barta Dóra, az előadás rendezője is kiemeli: „Régóta tudja az emberiség, hogy ha valamibe bele lehet halni, akkor a Szerelem mindenképpen az.

Ajánló


Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett…

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!