Program


ÚJÉVI HANGVERSENY Haydn: A teremtés, Vezényel: Fischer Ádám

ÚJÉVI HANGVERSENY Haydn: A teremtés, Vezényel: Fischer Ádám

Haydn: A teremtés, Hob. XXI:2

Bár osztráknak született, és nem tudott magyarul, Joseph Haydn munkássága a magyar zenetörténetnek is része: több mint három évtizedet töltött az Esterházy család udvarában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, January 01 2015 7:00PM

Miután kenyéradó gazdája elhunyt, Haydn szabadon utazgatott Európában, ekkor már világhírű zeneszerzőként. Londoni látogatása hatására írta meg két nagyszabású, kései remekművét, Az évszakok és A teremtés című oratóriumokat. Utóbbi mű magyarországi bemutatójának emlékét őrzi a budai Alkotás utca neve: az oratórium a bécsi ősbemutató után két évvel, 1800. március 8-án Budán hangzott el először, az idős zeneszerző vezényletével, József nádor és Alekszandra Pavlovna Romanova esküvői-születésnapi ünnepségein.

A teremtés jó kétszáz évvel később ismét fontos szerepet játszott zeneéletükben: 2008-ban csendült fel először a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, az újévi koncert műsorán. Helmuth Rilling és René Jacobs után 2015-ben a Haydn-stílust anyanyelvi szinten ismerő Fischer Ádám és fantasztikus együttese, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar tér vissza a pódiumra, hogy nemzetközi hírű szólisták és a kiváló Purcell Kórus közreműködésével megszólaltassa az Isten-természet-ember háromszög jegyében keletkezett oratóriumot, a zenei ábrázolás mesterművét. A zene láttató erővel jeleníti meg a káoszt, a világ teremtésének állomásait vizekkel, sötétséggel, világossággal, rovarokkal, madarakkal, folyókkal, az élet végtelen gazdagságát hirdetve. Érdemes ezt az évet is ezzel a remekművel kezdenünk.

Közreműködők:

Annette Dasch - szoprán
Daniel Schmutzhard - bariton
Eric Stoklossa - tenor
Sebestyén Miklós - basszus
Osztrák-Magyar Haydn Zenekar
Purcell Kórus

Our offer


Kádár's Record / The Last Speech of Kádár

Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles

There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are audience members who can only afford to hear their favourite pieces with a discount. And there are works that, although very popular, cannot be staged every season due to the congestion of productions.

Suggestions


Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – András Lukács – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois…

Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.