Titkos házasság
A XVIII. század egyik legnépszerűbb vígoperáját láthatja a közönség januártól a Kamaraszínházban!
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, May 28 2015 7:00PM
Hábetler András – akit a miskolci közönség Leporello szerepében láthatott a tavalyi Don Giovanniban – ezúttal rendezőként jelentkezik, és barátaival Cimarosa Titkos házasságát hozza el Miskolcra.
Cimarosa operájában egy szerelmespár történetét dolgozza fel, akik megpróbálják eltitkolni házasságukat, de egy pénzéhes kérő és a leány becsvágyó apja keresztülhúzza terveiket. Ezt a könnyed történetet Hábetler András átdolgozása a feje tetejére állítja, a mulatságos zűrzavar egyre csak fokozódik, míg végül egy modern, igazán fergeteges vígopera születik.
A barokk kor operajátszásának kedvelt fogása volt a pasticcio. Azaz, hogy a szerző önmaga korábbi, vagy más szerzők operáiból emel be rövidebb-hosszabb részleteket vagy akár teljes áriákat darabjába. E hagyomány továbbélésének köszönhetően a miskolci előadás közönsége Cimarosáé mellett Monteverdi, Vivaldi, Handel és Mozart melodiáiban is gyönyörködhet!
Közreműködik a Miskolci Nemzeti Színház zenekara
Our offer
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the flow from the marble fount cannot be exhausted, his own sorrow will never diminish, either. The story of the Fountain of Bakhchisarai is set in motion by a romance recounting the reason for the khan's gloom.
Suggestions
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.














