Tengertánc
A gyermeki lét csodálatos világát őrzi, ébreszti újra a Bartók Táncszínház művészeinek játéka a Tengertánc című produkcióban.
Derűs, lírai táncképek sorozata gyerekversekkel, mondókákkal, Szalóki Ági dalaival. Tengernyi lehetőség az örömteli együttlétre nézőnek, előadónak egyaránt.
Az előadás legfőbb szándéka, hogy megmutassa a hétköznapokban rejlő ünnepeket.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, February 25 2011 4:00PM
Our offer
A Streetcar Named Desire is Marianna Venekei's first full-length choreography. The project, lovingly nurtured for many years, is a collaboration between her and composer-saxophonist László Dés.
For kindergarten and elementary school children
Suggestions
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.










