Tasnádi István: Tapasztalt asszony
„A nő nem férfi, a férfi nem nő. Ennyi.”
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, July 27 2023 8:30PM
Tasnádi István: Tapasztalt asszony
Az Orlai Produkció előadása
Szereplők:
Péterfy Bori
László Lili
Pataki Ferenc
Schruff Milán
Író: Tasnádi István
Díszlettervező: Antal-Fógel Adrienn
Jelmeztervező: Ignjatovic Kristina
Zene: Monori András
Mozgás: Lőrinc Katalin
A rendező munkatársa: Dicső Dorka
Plakáttervező: Csáfordi László
Rendező: Tasnádi István
Producer: Orlai Tibor
„A nő nem férfi, a férfi nem nő. Ennyi.”
Ebben az előadásban egyáltalán nem biztos, hogy az apa férfi és az anya nő, hőseink esküvő helyett válási partit tartanak, a férfi szüli meg a gyereket, és egy metodista lelkész bigott feleségétől szaftos szexuális felvilágosítást kapunk. Választ keresünk arra a kérdésre is, hogy miként lehet életben tartani évtizedeken át egy intenzív testi és lelki kapcsolatot, tágabb értelemben: hogyan lehet együtt tartani a családot? Kin múlik? A nőn? Az elmúlt párezer évben egyértelműen IGEN volt a válasz. A nő a család lelke, gyökere. Ha a nő eléggé aláveti magát a férfinek, ha eléggé biztos, nyugodt, meleg otthont tud teremteni számára úgy, hogy közben szexuálisan is izgató maradjon, akkor a férfi maradni fog. És ma mi a helyzet? Előadásunk egy száz évvel ezelőtti leánynevelő brosúra tanácsaiból kiindulva igyekszik megtalálni a mára érvényes válaszokat.
Our offer
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – András Lukács – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Whirling, Études
Suggestions
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Zoltán Kodály The Spinning Room Folk scenes in Hungarian, with Hungarian and English surtitles
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.











