TÁNC ÉS… Tánc és Egészség
Mindannyiunknak van teste. Életminőségünk nemcsak szellemi, de fizikai állapotunktól is nagymértékben függ. Ez a csodálatos csendes gépezet rugalmas, tanulékony, és meghálálja a törődést. more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, December 11 2017 7:00PM
Az erő, a gyorsaság, az állóképesség, a koordináció vagy a flexibilitás talán a táncművészetben mutatkozik meg együtt a legelegánsabb módon. Ám ahhoz, hogy testünket hatékonyan fejleszthessük, meg kell ismernünk felépítését és működését. A TÁNC ÉS… jelen epizódjában a mozgás és az egészség különleges kapcsolatát járjuk körbe, sok megdöbbentő tényen és összefüggésen keresztül. Megvitatunk pár húsbavágó kérdést: Hogyan lehet egészségesen lefogyni, és miért jó tésztát enni egy egész estés táncelőadás előtt? Miért izzadunk? Megváltoztathatjuk lelkiállapotunkat a testtartásunkkal? Miért kell aludnunk? Miért nem szédülnek el a táncosok forgás közben? Mit csinál a körteképű izom? Miért mennek a balerinák 40 évesen nyugdíjba? Mire jó a dinamikus sztereotípia? Hogyan tud együtt mozdulni egy siketekből álló táncegyüttes? Rengeteg izgalmas téma és rengeteg érdekes videó várja azokat, akik mélyebben is meg szeretnék ismerni a táncoló testek működését. Lakatos János az ismeretterjesztés és a szórakozás egyedülálló fúziójával várja Önöket ebben a lebilincselő 90 percben!
Előadó: Lakatos János nívódíjas koreográfus és táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Főiskola tanára.
Az előadás Lakatos János és a Nemzeti Táncszínház közös produkciója.
Our offer
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij LITTLE SWAN LAKE Children’s production for little ones Please note, that this programme is in Hungarian and we do not provide any translations.
Giuseppe Verdi AIDA Opera in three parts, four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of twentieth-century musical innovation. Premiered in 1926, the singspiel is a milestone in Hungarian music history: its composer, Zoltán Kodály, fulfilled his aspiration to elevate Hungarian folk song of ancient origin to the same status as classical music, by virtue of its equivalent values, placing it on the stage of the nation’s Opera House.
Suggestions
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Henry Purcell’s epic masterpiece, Dido and Aeneas has to do with the Trojan War. But what is even more important…
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
