Stúdió K Színház: Odüsszeusz bolyongásai
Ott, ahol szaladnak a szőlőszemek, ahol feketéllnek az olajbogyók, ahol a narancsok nem hógolyók: ott mesélik Odüsszeusz történetét. Bábos kalandjáték iskolásoknak.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, March 19 2025 2:00PM
A Stúdió K Színház előadása
Ott, ahol szaladnak a szőlőszemek, ahol feketéllnek az olajbogyók, ahol a narancsok nem hógolyók: ott mesélik Odüsszeusz történetét. Odüsszeuszét, akitől megremegett a hegyekben az érc, léptétől még az emberevő óriás is félt. Kezében csak úgy táncolt az íj és repült a vessző, eltalált vele mindent, amit a görög hős kiötölt. Hatolt. Hetelt. De hiába volt csavaros az esze, a trójai háború után a tengeren rekedt. Szigetről-szigetre vándorolt hajójával, hogy hazaérjen végre, de az istenek nem szeretik az egyszerűséget. Csábították szirének, ugattak rá Szkülla-kutyák, Odüsszeusz viszont minden bajból kivágja magát, hogy újra lássa családját. De hazajutni nehezebb néha, mint elindulni.
Szereplők:
Odüsszeusz, Ithaka királya | Sipos György
Pallasz Athéné, a bölcsesség istennője | Homonnai Katalin
Aphrodité, a szerelem istennője, Pénelopé, Odüsszeusz felesége, Kirké, a varázsló nimfa | Pallagi Melitta
Héra, a család istennője, Aiolosz, a szelek ura, Karübdisz, tengeri szörny, Küklopsz, az egyszemű óriás | Lovas Dániel
Télemakhosz, Odüsszeusz fia, Paris, trójai királyfi | Mátyás Viktória
Kar | Spilák Lajos
Szküllák, Szirének, Kérők, Küklopszok | Homonnai Katalin, Mátyás Viktória, Pallagi Melitta, Lovas Dániel
Alkotók:
Díszlettervező / jelmeztervező / bábtervező | Németh Ilona
Világítás | Berta Ninett
Zeneszerző | Spilák Lajos
A rendező munkatársa | Mátyás Viktória
Rendező | Németh Ilona
Our offer
For kindergarten and elementary school children
Singspiel in two acts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
Suggestions
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Wolfgang Amadeus Mozart Così fan tutte
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.







