Soharóza: REMIX
60' zene 12+
English friendly
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2026. február 14. szombat, 20:00
A mindig kíváncsi és kísérletező Soharóza kórus a tavalyi nagy sikerű Mire jó egy kórus estje után újra megmutatja, merre tart: egy új koncerttel, az elmúlt évek repertoárjával és tapasztalataival játszó REMIX-szel térnek vissza a Trafóba!
A Soharóza 17 éves létezése során állandóan és kíváncsian kerestük azt, kik is vagyunk valójában. Ennyi idő alatt ezt sokszor újra definiáltuk, pontosítottuk, lecseréltük, áthangsúlyoztuk, megfordítottuk, felturbóztuk és lecsillapítottuk – dehát mit is várhatna az ember egy kísérleti kórustól. Már önmagában a kísérleti kórus fogalmát is többször megkérdőjeleztük, erősítettük, halványítottuk, sőt kikértük magunknak – de akárhogy is, a kísérletezés és a kutatás mindvégig megmaradt.
Most megmutatjuk, merre tartunk.
Játszani fogunk. A repertoárunkkal, magunkkal, veletek, a hangunkkal, a környezetünkkel – és az elmúlt 17 évünk tapasztalatával.
Gyertek velünk és nyissuk ki együtt a következő fejezetet!
Soharóza
A Soharóza egy kísérleti énekegyüttes, amely Halas Dóra 2008-as alapítása óta játszik hangokkal, különböző zenékkel és zajokkal, az emberi testtel és a térrel, így hozva létre rendhagyó, műfajilag besorolhatatlan előadásokat. A csoport fő ismérve a közösségi zeneszerzés- vagy szerkesztés, amely során a kórustagok nem csak előadóművészként, hanem társalkotóként vesznek részt a projektek létrehozásában. Mindenre nyitottak, ami a hangok érzékelését, azok megmunkálását különleges oldalról fogja meg, legyen szó speciális hangképzésről, kórusimprovizációról vagy mozgással egybekötött éneklésről, így előadásaik időnként egészen extrém jelleget öltenek.
A Soharóza több mint 30 énekesből álló kísérleti kórus, amely 17 éve dolgozik együtt, nemcsak nagyszerű előadásokban és színházi produkciókban, hanem énektechnikák, új pedagógiai módszerek és kísérleti műfajok fejlesztésében is. A kórus nevéhez fűződik a catwalk koncert ötlete, egy összművészeti műfaj, amelyben Európa-szerte ismert előadásokat hoztak létre.
Stáblista
Előadják: a Soharóza kórus tagjai
Fény: Dézsi Kata
Hangosítás: Makkai János
Művészeti vezető: Szilvay Máté
Fotó: Mohai Balázs, Magyar Zene Háza
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A legjelentősebb nemzetközi szaklapok és versenyek által számtalan alkalommal az év énekesnőjének nevezett Diana Damraut Franco Zeffirelli 1983-as Traviata-filmfeldolgozása inspirálta, hogy operai pályára lépjen.
Ajánló
Marius Petipa – Mirzoyan Albert / Ludwig Minkus A BAJADÉR Klasszikus balett három felvonásban
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel…
Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
