Semmit rólunk nélkülünk / Raubinek Lili: Respect for the 23.000
50' tánc
English friendly
Trigger: fizikai erőszak.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, December 13 2025 8:00PM
A Semmit rólunk nélkülünk összművészeti fókusz része.
Előadás arról a 23.000 gyerekről és a velük dolgozókról szól, akik mindentől távol, a társadalom szeme elől elzárva élnek. Akiknek nem jár ugyanaz, mint neked vagy nekem. Akikről elfeledkezett a „nagy családbarát” Magyarország.
36 nm puzzle tatami borítás. A nézők ezt a küzdő/játszóteret zárják körbe és lesznek tanúi a küzdelemnek. Az öt táncos a brazil jiu jitsu-ból, a kezdeti nyers kontakt táncból és a kilátástalanságból dolgozik. A darab 2024-ben elnyerte a legjobb tánc előadásnak járó Lábán Rudolf-díjat.
“Az előadással tiszteletemet akarom kifejezni afelé a 23.000 gyermek felé, akik nap mint nap próbálnak túlélni a magyar gyermekvédelmi rendszerben. Habár tudom, hogy nekik ettől nem lesz se jobb, se könnyebb.” (Raubinek Lili)
Raubinek Lili Budapesten élő koreográfus, táncos. Előadásai jellemzően a tánc és a színház határmezsgyéjén találhatóak, témái pedig személyes nézőponttal reagálnak társadalmi feszültségekre. A covid alatt két és fél évet dolgozott egy befogadó gyermekotthonban. A Trafóban további bemutatott darabjai a nagysikerű Dioráma magyarokkal és a Pusztító.
Stáblista
Koreográfus: Raubinek Lili
Táncosok: Gláser Márton, Kelemen Patrik, Lévai Viola, Raubinek Lili, Thury Zita
Zene: Mákó Rozi
Fény: Dézsi Kata
Produkciós partner: Katlan Csoport
Előadásaink a Pro Cultura Urbis Közalapítvány és a Független Előadó-művészeti Alap anyagi támogatásával valósultak meg.
Támogatók: Artus; EMMI-Emberi Erőforrások Minisztériuma; Imre Zoltán Program; NKA - Nemzeti Kulturális Alap; SÍN Művészeti Központ
tranzit.hu; KIM – Kulturális és Innovációs Minisztérium; Budapest Főváros Önkormányzata; Független Előadó-művészeti Alap; PCU
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Stars' recitals with piano Featuring: Michael Volle
Suggestions
Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles
Péter Tóth Beauty and the Beast World premiere Fairy tale opera in Hungarian with Hungarian and English surtitle
Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.

