Sárik Péter Trió xBeethoven feat. BTA Szimfonikusok Vonószenekara
Budapesti premier!
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, May 03 2018 7:30PM
Sárik Péter: zongora
Fonay Tibor: nagybőgő
Gálfi Attila: dob
Almási Kornél: karmester
A 2015-ös Beethoven Budán Fesztiválon hangzott el először a Sárik Péter Trió, Beethoven műveinek jazz-feldolgozásait tartalmazó műsora.
A bemutató harmadik évfodulójára elkészült a program vonószenekarral kibővített változata is, mely a pécsi Kodály Központban megtartott premier után először hangzik fel Budapesten.
A vonószenekarral kibővített jazzes Beethoven-program igazi különlegesség, a zeneszerző művei ebben az értelmezésben most hallhatók először.A Sárik Péter Trió az elmúlt tíz évben Magyarország egyik legnépszerűbb és legmeghatározóbb jazz-zenekarává vált.
Sikerük egyik záloga, hogy mindhárman nagyon nyitott, sokoldalú muzsikusok, így a zenekar a közönség sokkal szélesebb rétegét szólítja meg, mint a jazz-zenekarok többsége. A Trió koncertjeinek hangulata sokszor inkább pop vagy rock koncerthez hasonlatos, még akkor is, ha a Zeneakadémián, vagy a legkomolyabb koncerttermekben játszanak. A zenekar közvetlenségével, energiájával sok új rajongót hoz a jazznek.
A BTA Szimfonikusok fő célkitűzése,hogy a korábbi évszázadok szakrális művei mellett kortárs egyházzenei kompozíciókat is népszerűsítsen úgy templomokban, mint az ország számos koncerttermében. Ezek mellett gyakran közreműködnek gospel, könnyűzenei és jazz produkciókban is.
A zenekar nagysikerű , teltházas hangversenyeket adott többek között a pécsi Kodály Központban, a Pesti Vigadóban, a debreceni Főnix csarnokban, valamint a Papp László Sportarénában is. Az együttes művészeti vezetője és karmestere Dr. Almási Kornél Zsolt, a BTA művészeti rektorhelyettese.
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0
Suggestions
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
György Selmeczi / János Vajda Royal Highness / The Verdict World premiere
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
