Sárik Péter Trió xBeethoven feat. BTA Szimfonikusok Vonószenekara
Budapesti premier!
több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. május 3. csütörtök, 19:30
Sárik Péter: zongora
Fonay Tibor: nagybőgő
Gálfi Attila: dob
Almási Kornél: karmester
A 2015-ös Beethoven Budán Fesztiválon hangzott el először a Sárik Péter Trió, Beethoven műveinek jazz-feldolgozásait tartalmazó műsora.
A bemutató harmadik évfodulójára elkészült a program vonószenekarral kibővített változata is, mely a pécsi Kodály Központban megtartott premier után először hangzik fel Budapesten.
A vonószenekarral kibővített jazzes Beethoven-program igazi különlegesség, a zeneszerző művei ebben az értelmezésben most hallhatók először.A Sárik Péter Trió az elmúlt tíz évben Magyarország egyik legnépszerűbb és legmeghatározóbb jazz-zenekarává vált.
Sikerük egyik záloga, hogy mindhárman nagyon nyitott, sokoldalú muzsikusok, így a zenekar a közönség sokkal szélesebb rétegét szólítja meg, mint a jazz-zenekarok többsége. A Trió koncertjeinek hangulata sokszor inkább pop vagy rock koncerthez hasonlatos, még akkor is, ha a Zeneakadémián, vagy a legkomolyabb koncerttermekben játszanak. A zenekar közvetlenségével, energiájával sok új rajongót hoz a jazznek.
A BTA Szimfonikusok fő célkitűzése,hogy a korábbi évszázadok szakrális művei mellett kortárs egyházzenei kompozíciókat is népszerűsítsen úgy templomokban, mint az ország számos koncerttermében. Ezek mellett gyakran közreműködnek gospel, könnyűzenei és jazz produkciókban is.
A zenekar nagysikerű , teltházas hangversenyeket adott többek között a pécsi Kodály Központban, a Pesti Vigadóban, a debreceni Főnix csarnokban, valamint a Papp László Sportarénában is. Az együttes művészeti vezetője és karmestere Dr. Almási Kornél Zsolt, a BTA művészeti rektorhelyettese.
Ajánlatunk
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Ajánló
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal
Játékos hangszerismertető sorozat – 4 éves kortól 10 éves korig ajánlott
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
