Rómeó és Júlia - musical
Gerard Presgurvic: Rómeó és Júlia
Több mint 5 év, mintegy 400 előadás, közel 400 ezer néző! A Budapesti Operettszínház legnagyobb sikere, amit nem lehet kihagyni!
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, January 06 2012 7:00PM
A párizsi világpremier hatalmas sikerét követően a Budapesti Operettszínház 2004 januárjában mutatta be a musical magyarországi változatát KERO® rendezésében. Az előadás azonnal ovációt váltott ki. A produkció dalai felkerültek a rádiók slágerlistáira, a musical CD-je 2006-ban platinalemez lett, illetve a Szegedi Szabadtéri Játékokon a monumentális díszletek között, káprázatos jelmezekkel, 200 táncossal és statisztával, s a Budapesti Operettszínház sztárjaival DVD felvétel is készült.
A Shakespeare színműve alapján készült mű története mindenki számára ismerős. Gérard Presgurvic, a zeneszerző és egyben szövegíró, így nyilatkozott az alkotásról: "A Rómeó a világirodalom legromantikusabb és legtragikusabb darabja. Ennél jobb téma nem is kell egy jó musicalhez, hiszen van benne minden: gyűlölet, szerelem, félreértés, halál, esküvő, szabadság. Mindezen túl arra törekszem, hogy a Rómeó és Júlia ürügyén sok-sok új és aktuális érzést fedezzek fel magamban."
Közreműködik: Sz. Nagy Ildikó, Petridisz Hrisztosz, a Musical Együttes, a Pesti Broadway Stúdió növendékei és a Színház Zenekara.
Zeneszerző-szövegíró: Gerard Presgurvic
Magyar szöveg: Galambos Attila
Our offer
Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are audience members who can only afford to hear their favourite pieces with a discount. And there are works that, although very popular, cannot be staged every season due to the congestion of productions.
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
Suggestions
“I've captured a terrific storm of elements and of hearts which gradually calms to Brünnhilde's magic sleep,” Wagner on the…
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.




















