Program


Rivalda 2011 Szerelem
2

Rivalda 2011 Szerelem

Az álmos kisvárosban élő Szalay-lányok csupán normális, hétköznapi polgári élet után vágyakoznak, de mindhiába, a nyugdíjas negyedben esélyük sincs férjhez menni. Lujza szerelme, a költő a pesti karriert választja, Böske szívének választottját, a katonát áthelyezik, Nelli pedig vénleányként már nemigen találhat magának társat.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, May 04 2011 7:00PM

Barta Lajos: Szerelem    
A Miskolci Nemzeti Színház vendégjátéka a RIVALDA Fesztivál keretében

Az álmos kisvárosban élő Szalay-lányok csupán normális, hétköznapi polgári élet után vágyakoznak, de mindhiába, a nyugdíjas negyedben esélyük sincs férjhez menni. Lujza szerelme, a költő a pesti karriert választja, Böske szívének választottját, a katonát áthelyezik, Nelli pedig vénleányként már nemigen találhat magának társat.

Ekkor költözik a szomszédba Komoróczy, az adótisztviselő, aki hipochonder, és nyáron is retteg a huzattól. Ő az egyetlen potenciális férj-jelölt, akire rögtön szemet vet Nelli, a legidősebb Szalay-lány... Álmok, remények, csábítás, csalódások és az örök emberi tapasztalat, hogy mire észbe kapunk, már el is múlt a fiatalság.

Közreműködik: a Miskolci Nemzeti Színház Zenekara

Zene: Arturo Annecchino
Zenei munkatárs: Szakács Sára
A rendező munkatársa: Tóth Loon
Dramaturg: Željka Udovičič
Filmfelvétel: Kovács Márk
Színpadmester: Farkas Gábor
Ügyelő: Orehovszky Zsófia
Súgó: Bíró Klára

Our offer


Gioachino Rossini Il barbiere di Siviglia (The Barber of Seville) Language: Hungarian Surtitle: Hungarian, English

Radina Dace / Léo Delibes Little Coppélia Children’s production for little ones, with English subtitles

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts

Suggestions


Two giants of Baroque music meet during the Advent season in a performance by the OPERA Orchestra and Chorus. Bach’s…

For the 14th time, the performance of the famous Symphony No. 9 will dominate the OPERA’s New Year celebrations. In…

Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.