Program


QUADRIVIUM KONCERT

QUADRIVIUM KONCERT

Bár a Quadrivium Ensemble most lép először a közönség elé ezen a néven, a társaság egy része már évek óta játszik együtt különböző koncerteken. Az együttes magját a Zeneakadémiáról mostanában kikerülő ifjú generáció adja, és ehhez csatlakoznak időről időre tapasztaltabb muzsikusok.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. november 23. szerda, 19:30

A mostani koncerten a klasszikus darabok mellett két kortárs darab is elhangzik; az első Kondor Ádám átirata Bach BWV 1001-es g-moll hegedű szólószonátájának vonószenekarra continuóra és szólóklarinétra hangszerelt változata. A második darab Balogh Máté Gergely fiatal zeneszerző műve, a rövid háromtételes mű szintén vonósokra és szólóklarinétra íródott.

A harmadik darab Mozart A-dúr klarinétversenye lesz - mindhárom mű klarinétszólóját Klenyán Csaba klarinétművész tolmácsolja.

Az utolsó darab Haydn 86., D-dúr szimfóniája. Ez a szimfónia az ötödik a hat Párizs városának komponált szimfónia közül, és bár ennek nincs mellékneve, ugyanolyan brilliáns, mint ennek a ciklusnak a többi alkotása. A lassú tétel - különleges módon - egy Capriccio.

Műsor:

Bach-Kondor: Concerto
Balogh Máté Gergely: "Listen to my chords, please"
Mozart: A-dúr klarinétverseny K. 622.
Haydn: 86., D-dúr szimfónia

Ajánlatunk


„Hivatalos” évadnyitó előadásán nagyszabású művekkel várja a klasszikus zenei koncertek rajongóit az OPERA Zenekar.

Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.

Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

Ajánló


Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Giuseppe Verdi MACBETH Opera négy felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!