Puccini X Soul - Semmi komoly Ádám Zsuzsannával és Csóka Anitával - Danubia Zenekar
Van-e átjárhatóság Cserháti és Puccini között? Hogyan dalolja el egy soulkirálynő és egy operadíva ugyanazt az ősi érzést? Az esten két igazi díva, Csóka Anita és Ádám Zsuzsa segítenek ennek eldöntésében.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, December 29 2025 7:00PM
A dal az dal, akkor is, ha popsztár, operaénekes vagy magányos zuhanyhős adja elő. Ráadásul a legtöbb dal – stílustól függetlenül – ugyanazokat a témákat járja körül: fáj a szív / örül a szív, szép az élet / az élet elviselhetetlen.
A közös témák mellett vannak rokon műfajok is – például Puccini és a klasszikus soul zene egyaránt jelentős előadóegyéniséget és kimagasló énektechnikát követelnek. Így adott a párhuzamba állítás: hogyan dalolja el egy soulkirálynő és egy operadíva ugyanazt az ősi érzést, van-e átjárhatóság Cserháti és Puccini között? Az esten két igazi díva, Csóka Anita és Ádám Zsuzsa segít eldönteni ezt a nem túl nehéz kérdést.
Koncert után szimfonikus karaokéval várja a Danubia Zenekar a nézőit!
Csóka Anita
Tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte, ahol klasszikus ének (BA), opera és dal-oratórium szakon szerzett diplomát.
„Ha a szó már kevés, akkor jön a zene! – számomra az éneklés nem csupán egy művészeti forma, hanem egy eszköz, amellyel érzelmeket, történeteket és hangulatokat mesélhetek el. Zenei utazásom a klasszikus énektől a musicalen, az operetten át a jazz és könnyűzene világáig terjed. Művészi pályafutásom során mindig arra törekedtem, hogy a dallamok és a színpadi pillanatok egyediséget, megismételhetetlen varázst hordozzanak. Előadóként, alkotóként és tanárként egyaránt az a célom, hogy a zene erejével inspiráljak, tanítsak és örömöt szerezzek.” (Csóka Anita)
Ádám Zsuzsanna
Ádám Zsuzsanna, a kecskeméti születésű operaénekesnő már gyermekként zongorázott, gordonkázott, majd hangja varázslatos erővel hódította meg a közönséget. Tanulmányait Pécsett, Szegeden, Mantovában és Budapesten folytatta és hamarosan az ország és a nemzetközi operaélet egyik legígéretesebb tehetségeként emlegették. Számos rangos versenyen ért el kimagasló eredményt, és a legnagyobb operaházak színpadán is rendszeresen fellép.
Műsor
Puccini: Quando m’en vo (La Bohéme – Musetta)
Feeling good (Nina Simone)
Puccini: Un bel di vedremo (Madama Butterfly)
I say a little prayer (Aretha Franklin)
Puccini: Vissi d’arte (Tosca)
A boldogság és én (Cserháti Zsuzsa)
Puccini: Se come voi piccina (Le villi)
At last (Etta James)
Puccini: Addio, mio dolce amor (Edgar – Fidelia)
I will always love you (Whitney Houston)
Ott Rezső: Opera and soul duet
szünet
Szimfonikus karaoke – soul, pop és opera slágerek vegyesen, zenekari kísérettel, a közönség közreműködésével
Our offer
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Suggestions
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
János Hunyadi is responsible for the tolling of bells around the world; Mátyás Hunyadi is the hero of a string…
Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



