PREMIER I. CSAPÓ GYULA: Versenymű brácsára és változó környezetre - bemutató ( Concerto Budapest )
Csapó Gyula egytételes versenyműve a Concerto brácsára és változó környezetre a nagyszerű brácsás, Rivka Golani megrendelésére született. A zeneszerző akkor így jellemezte négy év alatt elkészült kompozícióját: „a zenekart nem egységes tömegként, hanem kamaraszerűen, sőt szólistákként szerepeltetem.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, May 15 2020 10:00PM
CSAPÓ GYULA: Versenymű brácsára és változó környezetre – az átdolgozott változat bemutatója
Közreműködik: Homoki Gábor brácsa
Vezényel: Dubóczky Gergely
Csapó Gyula egytételes versenyműve a Concerto brácsára és változó környezetre a nagyszerű brácsás, Rivka Golani megrendelésére született. A zeneszerző akkor így jellemezte négy év alatt elkészült kompozícióját: „a zenekart nem egységes tömegként, hanem kamaraszerűen, sőt szólistákként szerepeltetem.
Attól brácsaverseny, hogy a mélyhegedű szólama mintegy vörös fonálként húzódik végig a darabon. Gazdag hangszeres környezetet álmodtam köré, amelyben a brácsa megannyi megvilágításban tölti be csak rá jellemző szerepkörét. Útitárs, amely végigkísér a darabon, s amelyhez csatlakoznak mások, akik azután bizonyos pontokon „leszállnak" mellőle. E forgatagban sokféleség és egyöntetűség kettősségét akartam felmutatni.” Csapó mára újragondolta Brácsaversenyét, s ezzel a vadonatúj változattal most a kortárs művek iránt különös fogékonyságot tanúsító ifjú karmester, Dubóczky Gergely és a világszerte keresett vonós művész, a kamaramuzsikusként a Hungarian Quartetet erősítő Homoki Gábor fogja megismertetni a közönséget.
Concerto Budapest
Our offer
Péter Tóth - Anna Mechler Beauty and the Beast Fairy tale opera in Hungarian with Hungarian and English surtitle
Suggestions
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.

