Program


Polvax klub Oszkó Péterrel és a Blue sPottal

Polvax klub Oszkó Péterrel és a Blue sPottal

Az A38 Kiállítóterében hatalmas sikerrel indult újra az a Polvax közéleti klub, amely a hetvenes-nyolcvanas években a Közgázon működött hasonló néven. Ezen az estén a remek Blue sPot zenekar lesz hallható, melynek szájharmonikása az az Oszkó Péter, akit a legtöbben pénzügyminiszterként ismerhettek meg, s akivel a koncertet követően izgalmas beszélgetést hallhatunk..

 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, June 14 2011 8:00PM

A Blue sPot és Oszkó Péter (HU)

A Blue sPot 2005. őszén alakult, amikor Bárth János (gitár és ének) és Kendik Gergely (zongora, orgona és gitár) az Eötvös Kollégium pincéjében akusztikus felállásban a blues klasszikusait kezdte játszani, zenei aláfestést adva pörgő hangulatú egyetemi buliknak. Hamarosan Őry Tamással (dob), Kelemen Lászlóval (basszusgitár) és valamivel később Oszkó Péterrel (szájharmonika) Blues Project néven alakítottak zenekart, és többórás repertoárt állítottak össze elsősorban ismert blues-rock dalokból, ide értve olyan klasszikusokat, mint Eric Clapton, Jimi Hendrix, a Doors, a Deep Purple vagy John Mayall. Kedvenc helyeik közé tartozik a Zappa Café, a Könyvtár Pince, de előfordultak már a Show-Room egyes rendezvényein vagy a Tandem Café színpadán, valamint Kapolcson, a Művészetek Völgyében és tavaly a Sziget Fesztiválon is.

Műsorukban egyre nagyobb számban jelennek meg saját dalok (Bárth és Kendik zenéjére, János szövegével), benne mind gyakrabban magyar népzenei hatás is tapasztalható. 2011-ben az új dobos a a magyar blues-élet ismert alakja, Mezőfi István "Fifi" lett. (Június 14-én Kendik Gergely külföldi útja miatt igazoltan hiányzik...) Dalaikat egyelőre az interneten publikálták, "Stílusgyakorlatok" címmel.

Our offer


Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

For kindergarten and elementary school children

Marianna Venekei / Tennessee Williams / László Dés A STREETCAR NAMED DESIRE Dance-drama in two acts Ballet version of the play of the same title by Tennessee Williams

Suggestions


Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English and Italian subtitles

Péter Tóth Beauty and the Beast World premiere Fairy tale opera in Hungarian with Hungarian and English surtitle

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.