Program


Nagyvizit

Nagyvizit

Tragikomédia két részben.

Gyurkovics szempillantása:

Hálát adok az Istennek azért, hogy kellő időben - éppen a Nagyvizit egy korábbi felújításakor - találkoztam Gyurkovics Tiborral, aki kitüntetett barátságával és szellemi gondviselésével. Lényével megérintett, ráébresztett az ember mivoltának lényegére: arra, hogy önazonosság nélkül nemhogy írni, de még élni sem szabad. Versei, regényei, színdarabjai mindenkiben felidézik a repülés, a szárnyalás boldogságát, aki veszi a fáradtságot és megtanul "gyurkovicsul". Kiváló alkalom lehet ez arra, hogy idén lenne nyolcvan éves.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. szeptember 3. szombat, 19:00

Számomra már a Nagyvizit próbái során beigazolódott, hogy az Újpest Színház színművészei akkora szeretettel és hitelességgel keltik életre a darab hőseit, ahogyan arra még soha senki sem törekedett. Tudatosult bennem az is, hogy mire gondolhatott Tibor, amikor egyik utolsó földi találkozásunkkor Isten szempillantását emlegette. Úgy hitte, hogy az Örökkévaló, akárcsak egy ihletett drámaíró, végtelen szeretete által képes egy szempillantás alatt átrendezni teremtményei sorsát azzal, hogy bizonyos embereket összehoz, társként a másik mellé rendel, és így lényegében az egész teremtés módosul. Mi, persze, utólag nagyképűen hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a véletlen játéka volt. Holott rajtunk keresztül nyilvánult meg az Isten által kigondolt drámai fordulat, mely egész további életünket megváltoztatta.

Sokan ismerünk majd magunkra a Nagyvizit hőseiben, és ha kellőképpen figyelünk, meghalljuk Gyurkovics Tibor hangját is az elhangzó dialógusok mögött, hiszen nem hagyott el bennünket örökre, elbújt a teremtményei lelkében, és onnét pillant ránk - akár az Isten. (Borbély László)

Ajánlatunk


Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – Lukács András – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Örvény, Etűdö

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Carl Orff CARMINA BURANA

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart A varázsfuvola Nyelv: magyar, német Felirat: magyar, angol, német

A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!