Mundruczó Kornél- Bíró Yvette: Frankenstein-terv
Strasbourg, Wiesbaden, Nyitra, Párizs, Krakkó, Brüsszel, Bécs, Ljubljana, Vilnius, Riga, Rotterdam … és újra BUDAPEST! Mundruczó Kornél népszerű rendezése hosszú idő és rengeteg külföldi vendégjátékot követően ismét Magyarországon. A Trafó nézői rendhagyó helyszínen láthatják majd a különleges előadást.
Magyar nyelven
Időtartam: 130 perc
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, March 09 2010 8:30PM
„(...) a frusztráció agressziót szül, az agresszió pedig gyilkossághoz vezet, és a végén minden vérben úszik. (...) Mundruczó Kornél egy zárt világ társadalmi és emberi kapcsolatait tárja elénk színházi keretek között. Az előadáson belül – színházban szokatlan módon – a színészeknek is lehetőségük nyílik a véleménynyilvánításra.” (Dnevnik - Ljubljana)
„A Frankestein-terv vizuálisan visszataszító előadás. Esztétikai ereje abban rejlik, hogy a magyar színészek mesterien képesek manipulálni a közönséget. Kezdetben azt az illúziót keltik bennünk, hogy ők maguk is egyenrangú partnerei a projektnek, és bármelyik pillanatban befolyásolhatják az eseményeket. De tulajdonképpen mi is ez az egész? Valóságshow? Installáció? A válasz: fiktív történet, amely egy hétköznapinak tűnő társadalmi drámából egyik pillanatról a másikra véres krimivé változik. Szörnyűséges, de nem sokkoló. Miért? Mert Litvániában ilyenek a hétköznapok, és valószínűleg Magyarország sem maga a paradicsom...” (Menų faktūra - Vilnius)
Díszlet, jelmez: Ágh Márton
Dramaturg: Petrányi Viktória
Produkciós vezető/rendezőasszisztens: Büki Dóra
Rendező: Mundruczó Kornél
Our offer
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
Singspiel in two acts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Suggestions
A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…
Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.











