Program


MOZART, PASCULLI, SCHUBERT - FRANÇOIS LELEUX Ferencsik/5

MOZART, PASCULLI, SCHUBERT - FRANÇOIS LELEUX Ferencsik/5

A Ferencsik bérlet hangversenyei a 2025/2026-os évadban is elsősorban a bécsi klasszikusok kedvelői számára kínálnak élményekben gazdag órákat.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. március 4. szerda, 19:30

Az oboa karcsú hangja akkor is gyönyörűséget okoz, ha a szólista virtuóz figurációkat játszik, de akkor is, ha szélesen éneklő dallamok követik egymást. A világhírű francia művész, François Leleux muzsikálását hallgatva mindkettőben részünk lehet, amikor megszólalAntonio Pasculli Donizetti La Favorita (A kegyencnő) című operájának témái nyomán komponált Oboaversenye.Leleux, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar közönségének egyik kedvence nemcsak fúvós fenomén, kiváló kiváló karmester is. A Ferencsik bérlet záróestjén MozartC-dúr („Linzi”) szimfóniáját,Schubert Rosamunde-nyitányát és 5. (B-dúr) szimfóniáját hallhatjuk vezényletével.

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar évek óta visszajáró, mindig örömmel várt vendégművészeFrançois Leleux: a sokoldalú francia muzsikus nemcsak a világ egyik legjobb oboása, de kiváló karmester is, és budapesti fellépésein mindig mindkét minőségében örömöt szerez az NFZ közönségének. Hangszeres előadóként ezúttal a 19. században született, de már a 20.-ban elhunyt olasz oboavirtuóz, Antonio Pasculli művét szólaltatja meg: az Oboaverseny, amelyet a zeneszerző romantikus honfitársa, Donizetti La Favorita (A kegyencnő) című operájának témáira írt, természetesen nemcsak arra ad alkalmat a szólistának, hogy hangszeres bravúrok sorát mutassa be, de arra is, hogy az olasz bel canto szellemében megénekeltesse hangszerét. KarmesterkéntFrançois Leleux az első részben Mozart C-dúr, „Linzi” szimfóniáját, a másodikban Schubert Rosamunde-nyitányát és 5. (B-dúr) szimfóniáját vezényli. Üde és energikus pillanatok sokaságára számíthatnak tehát, akik a Zeneakadémiára látogatnak ezen az estén. 

Wolfgang Amadeus MOZART: C-dúr („Linzi”) szimfónia, K. 425
Antonio PASCULLI: Versenymű oboára és zenekarra, Donizetti La Favorita (A kegyencnő) című operájának témái témája nyomán  
***
Franz SCHUBERT: Rosamunde – nyitány, D 644
Franz SCHUBERT: 5. (B-dúr) szimfónia, D 485

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel és oboán közreműködik: François Leleux

Ajánlatunk


Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Ajánló


Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!