Manó koncert III. Amíg a lábunk bírja - talpalávalók minden korból (Méhes Csaba&Concerto Budapest)
Zenés ismeretterjesztő sorozat a 3-10 éves korosztály számára. A Concerto Budapest népszerű Manó programja az óvodás és kisiskolás gyerekeknek szól: ez a játékos, interaktív előadás a körülöttünk lévő világgal és a zene alapjaival ismerteti meg a gyerekeket. more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 08 2022 11:00AM
MANÓ
Amíg a lábunk bírja – talpalávalók minden korból
Zenés ismeretterjesztő sorozat a 3-10 éves korosztály számára. A Concerto Budapest népszerű Manó programja az óvodás és kisiskolás gyerekeknek szól: ez a játékos, interaktív előadás a körülöttünk lévő világgal és a zene alapjaival ismerteti meg a gyerekeket.
Házigazda: Iván Gábor, a Concerto Budapest ütőhangszeres művésze
Közreműködik: Méhes Csaba pantomimművész és a Concerto Budapest művészei
Reneszánsz, barokk, romantikus és népi táncokat, valamint swing és latin számokat is felsorakoztat a Manó-koncertek táncos programja. Több évszázad zenéire perdülhetnek táncra a gyerekek – a jókedven túl a koncert végére a fáradtság is garantált. A zenetörténetben a tánczenék a kezdetektől fogva fontos szerepet játszanak: szvitek, balettek, kis és nagy apparátusra írt hangszeres művek különféle tánctételei bizonyítják, milyen inspirálóan hatottak a táncformák és -stílusok a zeneszerzőkre. Születtek olyan tánctételek a klasszikus zenében, amire könnyen lehet táncolni, de talán még több olyan művet ismerünk, ami már eltávolodik a tánc eredeti funkciójától, és csak stilizáltan őrzi annak jellegzetességeit. Az előadás ahhoz is kulcsokat ad, hogy a különböző zenéket hallva elképzeljük, hogyan is táncolhattak rájuk az elmúlt korokban, és hogyan táncolhatunk rájuk ma. Táncok igazi karneváljában merülhetnek el tehát azok, akik ellátogatnak a programra, és megbizonyosodhatnak arról is, hogy Iván Gábor és zenésztársai tényleg addig játszanak-e majd, „amíg a lábunk bírja.”
Our offer
Bartók Béla’s two highly influential stage works explore the dynamics of the relationship between man and woman and the deeper layers of their personalities, as presented by creators who, through a fusion of tradition and innovation, reveal the possibilities inherent in these works for 21st-century audiences.
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.
Suggestions
Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.

