Majd én megmondom! - Felméri Péter önálló estje
Felméri Péter önálló estje.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, April 30 2015 7:00PM
Azért ezt a címet adtam legújabb estemnek, mert picit karakteresebb előadást akartam összehozni. Ugyanakkor jó ötletnek találtam, hogy legyen egy vezérfonala a humorestemnek, egy gondolat, ami összetartja a szeretágazó történeteket, elméleteket, szituációkat, amiket el akarok mesélni a hallagatóságomnak. Bár nem akarok megmondóember lenni, sokszor kritikusan személem a világot, és a poén segít fölülemelkedni a mindennapi kellemetlenségeken. Az előadásban hétköznapi dolgokról beszélek különleges megvilágításban és különleges dolgokat helyezek mindennapi fénybe. Mindezt természetesen a tőlem már megszokott, elvont humor szűrőjén keresztül teszem. Mert vannak dolgok, amikkel nap mint nap talákozunk, de legtöbbször elmegyünk mellettük, anélkül, hogy felfedezzük a visszásságukat és ezálltal a bennük rejlő humort. Hogy csak egy példát említsek. Nemrég vásároltam egy csomag wc papírt, amire rá volt írva nagy betűkkel, hogy “ÚJ”. Én meg eltöprengtem rajta, hogy ez mióta extra? Ez akkor azt jelenti, hogy amelyikre nem írják rá, hogy “ÚJ”, az használt?
Felméri Péter
Our offer
Set in the Roman Empire around 74 BC, Spartacus was László Seregi's first true full-length ballet, which at one stroke became a milestone in Hungarian dance life. Since 1968, one generation after another has enjoyed the historically themed choreography, which treats the story of the ancient slave revolt in such a way that its true message is not the rebellion itself, but rather human emotions and choices under pressure.
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij LITTLE SWAN LAKE Children’s production for little ones Please note, that this programme is in Hungarian and we do not provide any translations.
Suggestions
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles
Henry Purcell’s epic masterpiece, Dido and Aeneas has to do with the Trojan War. But what is even more important…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
