Magyar Kincsek Ünnepe - Bartók: Tizenöt magyar parasztdal (Modern Art Orchestra)
A Concerto Budapest immár hagyományos módon szentel koncertsorozatot a magyar zeneirodalom klasszikus remekműveinek és fölfedezésre érdemes értékeinek, kortárs újdonságainak és múlt századi különlegességeinek, különféle műfaji és előadói világok találkozási pontjait jelző hazai produkcióknak. more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, October 08 2022 5:01PM
Az sem legelső alkalommal történik, hogy közös zenei gazdagságunk e hangzó tárházát fesztivállá sűrítve kínálják fel számunkra Keller Andrásék. Ez a Magyar Kincsek Ünnepe, amely a tavalyi sikert követően most két napon át vonultatja a Zeneakadémia közönsége elé Bartók, Kodály, Liszt, de éppígy Lajtha László, Veress Sándor, Dubrovay László vagy épp a zongoraművészként ünnepelt Bogányi Gergely muzsikáját.
Az összesen hét koncertet ígérő programon a komolyzenei és operaélet olyan kiválóságai lépnek fel, mint Várjon Dénes, Simon Izabella, Bretz Gábor, Vörös Szilvia, Bogányi Tibor vagy Klenyán Csaba. A közreműködő formációk sorában pedig, jeléül és bizonyságául a Magyar Kincsek Ünnepét jellemző zenei-kulturális tágasságnak, ott találjuk a Modern Art Orchestrát és a Muzsikás Együttest csakúgy, mint a Cantemus Vegyeskart vagy épp a Snétberger Zenei Tehetség Központ a névadóval együtt játszó fiatal hangszereseit.
Bartók: Tizenöt magyar parasztdal
Közreműködik: Modern Art Orchestra (művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornél), Harcsa Veronika ének, Lukács Miklós cimbalom, Dresch Mihály fuhun, Gőz László harsona, basszustrombita
Ezen a koncerten közös kulturális örökségünk, a magyar zene három rétege és korszaka érintkezik egymással: a magyar népdalok világa, Bartók Béla zeneszerzői univerzuma és kreatív kortársaink, a Modern Art Orchestra improvizatív művészete. Elvégre a Tizenöt magyar parasztdal népzenéből lelkedzett eredetét már maga a cím is egyértelművé teszi, s Bartók e témákból a régi szvitformákra emlékeztető tételláncot alakított ki, méghozzá olyat, amilyennel voltaképp maga a paraszti zenei kultúra is élt. Alig néhány évvel ezelőtt, 2018-ban Bacsó Kristóf, Ávéd János, Subicz Gábor és Fekete-Kovács Kornél, a Modern Art Orchestra kiváló muzsikusai úgy írták át nagyzenekarra ezt a – Megkötöm lovamat dallamával induló – zongorakompozíciót, hogy közben megőrizzék a dalok eredeti formáját. A parasztdalok melódiái között mindemellett az improvizációnak, egészen pontosan a vezetett improvizációnak is jut szerep, hídként kötve össze egymással a tételek sorát
Our offer
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.
Sol Leon – Paul Lightfoot – Hans van Manen – András Lukács – Harald Lander Dancingly Yours Sad Case, Trois Gnossiennes, Whirling, Études
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
Suggestions
Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Gioachino Rossini – Wolfgang Amadeus Mozart – Darius Milhaud The Barber of Seville / The Marriage of Figaro / The…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.


