Macbeth
Akár az Arany-balladákban, Shakespeare-nél is felmutatódik a bűnös tett, amely mögött ott lapul öntetszelgő kérkedésünk, emberi kicsinyességünk és befolyásolhatóságunk mint mozgatórugó. Az igazi dráma azonban a bűnhődés lelki folyamatában rejlik, s erről Shakespeare-nél kevesen tudnak többet.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. április 6. szombat, 19:00
William Shakespeare: Macbeth
tragédia
Szabó Lőrinc fordítása nyomán mai színpadra alkalmazta: Katona Imre
Shakespeare tragédiái között a Macbeth a legrövidebb alkotás, már-már balladai tömörségű mű, akár a mi Arany Jánosunk is írhatta volna. (Ezért is meglepő: a XIX. századi fordítók sorában sem találjuk ott a költő nevét.) Akár az Arany-balladákban, Shakespeare-nél is felmutatódik a bűnös tett, amely mögött ott lapul öntetszelgő kérkedésünk, emberi kicsinyességünk és befolyásolhatóságunk mint mozgatórugó. Az igazi dráma azonban a bűnhődés lelki folyamatában rejlik, s erről Shakespeare-nél kevesen tudnak többet. Érdemes lesz vele tartani, hogy belelássunk a lélek sötét bugyraiba, még ha a kép nem is lesz szívderítő.
Szereplők
Macbeth...................................................... Beszterczey Attila
Lady Macbeth............................................. Papp Barbara
Banquo....................................................... Katkó Ferenc
Duncan....................................................... Bartus Gyula Jászai-díjas, Érdemes Művész
Malcolm...................................................... Szabó Lajos
Macduff....................................................... Tege Antal
Ross............................................................ Lévai Attila
Lennox........................................................ Nagy Róbert
Első boszorkány.......................................... Kovács Edit Jászai Mari-díjas
Második boszorkány................................... Nánási-Veselényi Orsolya
Harmadik boszorkány................................. Fehér Tímea
Lady Macduff.............................................. Liszi Melinda
Angus, Első látomás................................... Gerner Csaba
Seyton, Második látomás............................ Szabó Zoltán
Keithness, Harmadik látomás..................... Csurulya Csongor
Kapus.......................................................... Bozsó József
Orvos.......................................................... Tomanek Gábor
Udvarhölgy.................................................. Nádra Kitti
Donalbain.................................................... Puskás Dániel
Fleance....................................................... Szász Borisz
Szolga......................................................... Balázsi Róbert
Trombitás.................................................... Biró Tamás
Dobos......................................................... Hajgató Simon
Macduff fia.................................................. Mlinár Pál Bence / Vaszkó Benedek
Katonák: Borák Péter, Kopanyicza András, Korom Gábor, Bruda Róbert II. szh.
Hölgyek: Roszik Ivett, Szemenyei Zita, Bárkai Rozi, III. szh., Kövesdi Kornélia III. szh.
Alkotók
Díszlet: Pataki András Jászai Mari-díjas
Jelmez: Szélyes Andrea
Koreográfia: Demcsák Ottó Harangozó Gyula-díjas
Súgó: Roszik Ivett Ügyelő: Korom Gábor
Rendezőasszisztens: Kiss Kata
Rendező: Pataki András Jászai Mari-díjas
Ajánlatunk
A 2025/26-ban indult sorozat olyan szerzőket helyez a középpontba, akiknek operái kiemelt figyelmet kapnak az évad során. És akadnak sokan, akiknek nem jut szerep ezen mesterek műveiben, de szívesen énekelnének azok bőséges vokális palettájáról: róluk, nekik, tőlük szólnak a zongorás délutánok és délelőttök.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
A vágy villamosa Venekei Marianna első egészestés koreográfiája. Az évek óta dédelgetett terv Dés Lászlóval közös vállalkozásuk.
Ajánló
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…
„Hunyadi Jánosból világot jelentő harangzúgás lett, Hunyadi Mátyásból az igazság mesés, reneszánsz szobra – Hunyadi Lászlóból "csak" opera.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



























