Program


Liszt jubileumi koncert

Liszt jubileumi koncert

Ünnepi hangverseny a kétszáz éve született Liszt Ferenc műveiből.

2011-ben ünnepeljük a XIX. századi géniusz, Liszt Ferenc születésének kétszázadik évfordulóját. Magától értetődőnek tűnt, hogy a korábban is számtalan kiemelkedő színvonalú komolyzenei eseménynek helyet adó Kölcsey Központban a Liszt emlékév alkalmával megszólaljon a komponista életművének két kivételes jelentőségű darabja.

 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 21 2011 7:00PM

Különös rangot ad a hangversenynek, hogy ez alkalomból városunk világhírű szülötte, Vásáry Tamás zongoraművész, karmester – ezúttal mindkét minőségében – vendégünk lehet. A koncert közreműködői – a Honvéd Férfikar kivételével – már valamennyien több ízben megfordultak a Kölcsey színpadán. Vásáry Tamás avatta szólóestjén a ház büszkeségét, a Bösendorfer Imperial hangversenyzongorát, a Debreceni Filharmonikus Zenekar és Kodály Kórus pedig állandó és nélkülözhetetlen közreműködői a Kölcsey Központban rendezett hangversenyeknek.

A programon szereplő két grandiózus Liszt-művet, a h-moll zongoraszonátát és a Faust-szimfóniát szoros tematikai szálak fűzik össze. A számtalan műalkotásban feldolgozott Faust-legenda szereplői (Faust, Mefisto és Margit) jelennek meg előttünk, de egyes elemzők szerint valójában ezekben a remekművekben Liszt zenei önarcképével szembesülhetünk. A két darab egyaránt az emberi küzdés és vívódás magasrendű zenei ábrázolásának tekinthető, így együttes megszólaltatásuk a közönség számára rendkívüli élménnyel szolgál.

Továbbá közreműködik a Debreceni Filharmonikus Zenekar, Debreceni Kodály Kórus Férfikara (karigazgató: Pad Zoltán) és a Honvéd Férfikar (karigazgató: Strausz Kálmán).

Műsor:

Liszt Ferenc: h-moll szonáta
Faust-szimfónia

Our offer


A Streetcar Named Desire is Marianna Venekei's first full-length choreography. The project, lovingly nurtured for many years, is a collaboration between her and composer-saxophonist László Dés.

Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts

Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles

Suggestions


Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0

Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.