Program


Lipcsei Fények

Lipcsei Fények

Lipcsei fények - zenés fényfestés orgonára és templomra

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, January 11 2020 7:00PM

A Veres 1 Színház megint kitalált valami újat. A Veres 1 Színház megint kitalált valami újat. Rendhagyó orgonakoncertet szervez, melyen Ella István orgonaművész vendége lesz Gáti Oszkár Jászai Mari-díjas színművész: A Karácsony és Vízkereszt ünnepköréhez kapcsolódó verseket és prózarészleteket hallhatunk majd az előadásában. A koncert alatt fényfestésben is gyönyörködhet a néző a veresegyházi Szentlélek templomban. A csodálatos templombelsőben látványos fényfestéssel készülünk, hogy az élményt teljessé tegyük.

A január 11-i, 19:00-kor kezdődő estén J. S. Bach és Max Reger orgonazenéiből válogat az előadóművész, Ella István. A zeneszerzők között a lipcsei Paulinerkirche a közös pont: Bach itt volt 1723-25 között zeneigazgató, ahogy Reger majd 200 évvel később, 1907-ben.

A hallható orgonaművek:
J. S. Bach:h moll prelúdium és fúga BWV 544 és Pastorella BWV 590
Max Reger: B A C H fantázia és fúga op. 46.

Veres 1 Classic márkanév alatt 2020-ban már komolyzenei programokat is szervez a Veres 1 Színház. Az év során többféle műfajban és több helyszínen is megjelenik a Veres 1 Classic. Azt is elárulhatjuk előre, hogy a Mézesvölgyi Nyár (a Veres 1 Színház nyári szabadtéri fesztiválja) is helyszíne lesz több, nagyszabású zenei produkciónak Veresegyházon.

#veres1classic

Our offer


Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles

Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Wolfgang Amadeus Mozart / Gian Carlo Menotti BASTIEN UND BASTIENNE / THE TELEPHONE One-act operas in Hungarian, with Hungarian subtitles

Suggestions


Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.