Kováts Kriszta – Víz-dalok
Kováts Kriszta – Víz-Dalok
vendég: Háy János író
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, October 09 2025 7:00PM
Kováts Kriszta Jászai Mari-díjas színésznő és énekesnő a sok musicalfőszerep mellett énekelt már dalokat Budapestről, az álmokról, a klasszikus filmek vagy a Biblia hőseiről.
Ezen az estén a vízről fog énekelni. Az óceánokról és a pocsolyákról, az esőről és a csöpögő csapról, a hóról és a vízvezeték-szerelőről, az esernyőkről és a delfinekről.
A szerzőkről: Szirtes Edina Mókus, ez a nagyszerű, minden műfaji határt átlépő zeneszerző közel húsz éve dolgozik együtt Kováts Krisztával. Számos közös színházi munkájuk mellett Kriszta három nagy projektjének volt már zeneszerzője. Fábri Péter az 1986-ban megjelent Ringlispíl óta tucatnyi album szövegét írta Kováts Krisztának.
Háy János Házasságon innen és túl című novellláskötetében olvashatjuk a híd-novelláit.
Ezekből olvas fel – hiszen a híd a víz fölött ível át, összeköt, míg közte a víz elválaszt, ahogy a kapcsolatainkban is.
Közreműködők:
Kováts Kriszta – ének
Lázár Zsigmond – hegedű, billentyű, vokál
Németh György – gitár, vokál
Keönch László – ütőhangszerek, hegedű, vokál
Mazura János – tuba
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
A koncert hossza: 70 perc, szünet nélkül
Our offer
Pairing the two German composers, Wagner and the Wagnerian Strauss in a single evening creates a sweeping and overwhelming fusion of expansive melodies and driving dramatic force. The encounter between Wagner’s mythical intensity and Strauss’s modernism is a dialogue between two musical giants who reshaped not only German but also international musical life. In the performance of the OPERA Orchestra, their compositions promise deep emotions, dense musical textures, and sonic grandeur.
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Suggestions
János Hunyadi is responsible for the tolling of bells around the world; Mátyás Hunyadi is the hero of a string…
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
