Kérész Művek 91 - Küszöbön
Kérész Művek 91 – Küszöbön
Az Artus – Goda Gábor társulatának performansza
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 03 2026 8:00PM
A küszöb a lét egyik legcsendesebb, mégis legfeszültebb pontja. Nem maga a tér, hanem a két tér közötti szünet-tér: egy keskeny hely, ahol a mozdulat még nem történt meg, de már elkerülhetetlen. A küszöb nem tartózkodásra való — néha mégis itt időzünk a legtovább.
Akik a küszöbön hosszasan állnak, ők a halogatók.
A küszöb az átmenet tapasztalata, amikor az identitás meginog, mert ami voltunk, már nem elegendő, de amivé válunk, még nem szilárdult meg. Ez az állapot nem pusztán bizonytalanság, hanem lehetőség is: a nyitottság és változás tere.
A küszöb ezért nemcsak határ, hanem döntés.
A küszöbön álló ember különös helyzetben van: már nem teljesen része annak, amit elhagy, de még nem tartozik ahhoz sem, amit választani készül. Ebben a köztes állapotban az idő is másként viselkedik — kitágul, sűrűbbé válik, mintha maga is várna.
Valójában nagyon ritkán vagyunk teljesen „bent” vagy „kint”. Mintha az élet maga egy hosszan elnyúló küszöbhelyzet lenne: folyamatos átlépések sorozata, ahol minden lépés-döntés egyszerre lezár és megnyit.
Alkotó előadók:
Bakó Tamás, Bodóczky Antal, Furulyás Dóra, Hajdu Gáspár, Kemény Rozália, Kocsis Gábor, Lukács Mihály, Mayer Zita, Mózes Zoltán, Szalay Henriete, Szász Dániel
Zene: Porteleki Áron
Fény: Kocsis Gábor
Produkciós asszisztens: Fazekas Anna
Rendező: Goda Gábor
Our offer
Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are audience members who can only afford to hear their favourite pieces with a discount. And there are works that, although very popular, cannot be staged every season due to the congestion of productions.
Diana Damrau, named Singer of the Year numerous times by leading international journals and competitions, was inspired to pursue an operatic career by Franco Zeffirelli’s 1983 film adaptation of La traviata.
Suggestions
Radina Dace / Léo Delibes Little Coppélia Children’s production for little ones, with English subtitles
Kádár's Record / The Last Speech of Kádár
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.
