Program


Karzatkoncert – filmzenék orgonán - Gedai Ágoston
2

Karzatkoncert – filmzenék orgonán - Gedai Ágoston

Az orgonálás igazán csak fanatikusoknak való, tartja Gedai Ágoston, aki majd’ egy évtizede a budapesti Páli Szent Vince templom egyházzenei vezetője, és zenepedagógusként is aktív. E koncertjén azt kívánja érzékletessé tenni, hogy Puccini és Wagner, no meg Rózsa Miklós, Morricone és A Gyűrűk Ura milyen jól megfér egy programban.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 23. szerda, 21:00

Műsor
Rózsa: Ben-Hur – előjáték
Debussy: Suite bergamasque – III. Clair de lune (Holdfény)
Wagner: Trisztán és Izolda – Izolda szerelmi halála
Puccini: Turandot – „Nessun dorma” (Kalaf áriája, III. felvonás)
Howard Shore: A Gyűrűk Ura – részletek
James Newton Howard: Az éhezők viadala – The Hanging Tree (A bitó)
Morricone: Volt egyszer egy Amerika – Deborah témája
Morricone: Volt egyszer egy Vadnyugat – Man with a Harmonica (A szájharmonikás)
Hans Zimmer: Bolygónk, a Föld 2. – szvit

Filmzene orgonán? Miért ne?! De hogy fog szólni? Izgalmasabban, mint hinnénk, hiszen a többnyire a fejünk fölött függő hangvető leereszkedik, a karzatokon helyet foglaló közönség számára pedig páratlan akusztikai élmény kínálkozik. Az orgona most szó szerint is új megvilágításba kerül, és kiderül, hogy e hangszeren nemcsak a klasszikus orgonaművek szólnak jól, hanem a filmekből megismert zenék is.
Az orgonálás igazán csak fanatikusoknak való, tartja Gedai Ágoston, aki majd’ egy évtizede a budapesti Páli Szent Vince templom egyházzenei vezetője, és zenepedagógusként is aktív. E koncertjén azt kívánja érzékletessé tenni, hogy Puccini és Wagner, no meg Rózsa Miklós, Morricone és A Gyűrűk Ura milyen jól megfér egy programban.

orgona: Gedai Ágoston

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Az OPERA újévét immár 14. alkalommal dominálja a nevezetes 9. szimfónia előadása. 2027-ben két további klasszikus mű: Beethoven ugyancsak Mahler által megerősített nyitánya és Haydn csellóversenye teszi teljessé a műsort – utóbbi természetesen OPERÁ-s szólistával szólal meg.

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!