Program


KARC

KARC

Kortárstánc-fesztivál a játékszínben.

Kortárstánc-fesztivált rendez a Veszprémi Petőfi Színház a Latinovits-Bujtor Játékszínben április 5-7-ig. Három nap alatt három különleges, nemzetközileg is elismert előadást láthat a közönség.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, April 07 2013 7:00PM

Színpadra lép Réti Anna a Vis - a - vis - találkozások A-val című koreográfiával, érkezik Mészöly Anna rendezésében a Beszélj rólam! című táncszínházi darab és megtekinthetik a nézők a Tünet együttes Karc című produkcióját.

Karc a TÜNET EGYÜTTESsel

Karc - szabad ötletek színészekre és táncosokra címmel a Tünet együttes előadását nézhetik meg a kortárstánc kedvelői április 7-én (vasárnap) este hét órakor a Latinovits-Bujtor Játékszínben.

A Karc a hétköznapok apró, rutinná merevedő mozzanatait, jelentéktelennek tűnő kliséit és közhelyeit alakítja humoros jelenetkollázzsá. Az előadás színész és táncos szereplői, egyben alkotói rövid, pimaszul egyszerű szkeccsekben, mindössze néhány kellék segítségével elevenítik meg a nagyvárosi élet, az elidegenedés visszatérő szituációit. A töredékességében is teljes látlelet egyszerre röhögtet és elgondolkodtat, ötvözve a táncot, a groteszk komédiát és a pantomimet.

A Karc 2005-ben Veszprémben A Tánc Fesztiválján elnyerte a „Legjobb produkció” díját, a Szegedi Alternatív Színházi Szemlén a „Legjobb táncprodukció” díját, a Budapest Fringe Fesztiválon pedig szakmai díjban részesült. A darab Számos európai országban sikerrel turnézott, többek között Bécsben a Theater Brettben, Prágában az Alfred ve Dvore Színházban, Szabadkán a Desiré Central Station fesztiválon és Regensburgban a donumenta fesztiválon.

Our offer


Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of twentieth-century musical innovation. Premiered in 1926, the singspiel is a milestone in Hungarian music history: its composer, Zoltán Kodály, fulfilled his aspiration to elevate Hungarian folk song of ancient origin to the same status as classical music, by virtue of its equivalent values, placing it on the stage of the nation’s Opera House.

Henry Purcell’s epic masterpiece, Dido and Aeneas has to do with the Trojan War. But what is even more important than the historical background of this hour-long little gem is love – as Dóra Barta, the director of the production highlights it, “Humanity has long known that if there is something you can die of, Love is certainly such a thing.

Suggestions


Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles

Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.