Karácsonyi koncert
Műsor:
Debussy: Noël des enfants qui n'ont plus de maisons (Az otthontalan gyermekek karácsonya)
Liszt: Hymne de l'enfant àson réveil (Az ébredő gyermek himnusza)
Kodály: 150. Genfi zsoltár
Kodály: Ave Maria
Kodály: Karácsonyi pásztortánc
Kodály: Angyalok és pásztorok
Kodály: Újesztendőt köszöntő
Liszt: Weihnachtsbaum (Karácsonyfa) –a szerző saját átirata zongora négy kézre
Közreműködik: a Magyar Rádió Gyermekkórusa (karigazgató: Thész Gabriella).
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, December 10 2011 7:30PM
Az est fényét tovább emeli, hogy az Magyar Rádió Gyermekkórusa mellett Klukon Editet és Ránki Dezsőt hallhatjuk, a Liszt-muzsika azon két avatott tolmácsolóját, akik közreműködőként oroszlánrészt vállalnak a bicentenáriumi Liszt-év eseményein, bel- és külföldön egyaránt. Az utóbbi években készült felvételeik, előadott produkcióik alapján túlzás nélkül állítható: a művészházaspár világviszonylatban is a négykezes–kétzongorás zene megszólaltatóinak élvonalába tartozik.
Liszt Ferenc 1874 és 1876 között komponált, Karácsonyfa című ciklusának négykezes szerzői átiratát szólaltatják meg, amely annyiban tér el a kései Liszt-kompozícióktól, hogy derűs hangvétel jellemzi. A sorozat a karácsonyi érzések, hangulatok összefoglalása: a tizenkét tétel egy-egy hangulatkép gyertyaláng, harangjáték, pásztorok, háromkirályok, karácsonyi egyházi és népi énekek nyomán, az idős zeneszerző hasonlíthatatlan, szikár stílusában.
Our offer
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles
Suggestions
Giuseppe Verdi AIDA Opera in three parts, four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over…
Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



