Kálmán Imre: A Csárdáskirálynő
Kálmán Imre: A Csárdáskirálynő
Nagyoperett
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. április 12. szombat, 18:00
Első bemutatójuk 1993 márciusában Kálmán Imre remekműve: A Csárdáskirálynő volt a Budapesti Tavaszi Fesztivál alkalmával. Az előadás az eredeti mű szakavatott tolmácsolása. A bécsi rendező Robert Herzl lendületes, remek dialógusokkal készített mesterműve.
A kiváló szólisták mellett közreműködik az Operettvilág Szimfonikus Zenekara, kórus és tánckara, valamint Johann János prímás és cigányzenekara.
A főszerepekben az Együttes művészeti vezetői Zsadon Andrea és Szolnoki Tibor is láthatóak.
Az előadás időtartama: 3 óra, egy szünettel
Közreműködik Johann János prímás és cigányzenekara
Magyar szöveg: Zsadon Andrea
Versek: Gábor Andor
Jelmeztervező: Tordai Hajnal és Tóth Barna
Koreográfus: Nagy Tamás NOX
Főbb szerepekben: Zsadon Andrea és Szolnoki Tibor, valamint az Operettvilág Együttes művészei
Történik 1914 júniusában Budapesten, a Royal Orfeumban, majd nyolc héttel később a Budai Várban és a New York kávéházban.
Az OPERETTVILÁG EGYÜTTES Budapest produkciója.
Művészeti vezető Zsadon Andrea és Szolnoki Tibor
Ajánlatunk
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel tudnák meghallgatni kedvenc slágerdarabjukat. És léteznek olyan művek, amelyek bár nagyon népszerűek, minden évadban mégsem tudjuk adni azokat a produkciók torlódása, a program kötelező változatossága miatt.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.
Ajánló
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!

