Joël Pommerat: A két Korea újraegyesítése
Joël Pommerat a francia újhullám egyik legjelesebb képviselője minden évben elkészít társulatával egy improvizáción alapuló előadást. A két Korea újraegyesítése ennek az alkotómunkának egyik sikerdarabja.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. június 10. péntek, 19:00
Joël Pommerat: A két Korea újraegyesítése
Fordította: Timkovics Dorottya
Pommerat darabja A két Korea újraegyesítése a távolságról szól, de nem a politikai nézetek különbözőségéről, hanem az emberek valóság érzékelésének, belső, megélt igazságának távolságáról. Nők és férfiak keresik önmagukat, egymást. A színdarab szeretnivaló, esendő küzdelem a távolság legyőzésére drámával és humorral. Egy nagy abszurd játék az emberi kapcsolatokról. Nem lehet kimaradni belőle, csak játszani. Játszani, de komolyan, halálosan komolyan. Hát nem ironikus?!
Szereplők:
Bakonyi Csilla
Danis Lídia
Györgyi Anna
Pálfi Kata
Pilnay Sára
Szakács Hajnalka
Dévai Balázs
Kardos Róbert
Király Attila
Maróti Attila
Mikola Gergő
Alkotók:
Jelmez: Kárpáti Enikő
Dramaturg: Sediánszky Nóra
Korrepetitor: Lovas Gabriella
Mozgás: Kováts Gergely Csanád
Rendező: Crespo Rodrigo
Művészeti munkatársak:
Súgó: Tóth Bianka
Ügyelő: Kánai Gergely
Rendezőasszisztens: Széplaky Petra
Ajánlatunk
Claude Debussy / Liszt Ferenc A tékozló fiú / Az üdvözült lány / Sardanapalo Kantáta Nyelv: olasz, francia Felirat: magyar, angol, eredeti nyelvű
„Az elemeknek és szíveknek szörnyű viharzását zártam bele, amely csak fokozatosan nyugszik le Brünhilda csodás álmáig” – írta Wagner Liszt Ferencnek A walkür partitúrájáról. A Rajna kincse felvezetése után a Wotan gyermekeinek tragikus szerelmét feldolgozó operával veszi kezdetét a szűkebben vett drámai trilógia.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
Ajánló
„Hivatalos” évadnyitó előadásán nagyszabású művekkel várja a klasszikus zenei koncertek rajongóit az OPERA Zenekar.
Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!


















