Program


Jaj, Istenem! – A Gólem Színház és a Pesti Est előadása a Rumbachban

Jaj, Istenem! – A Gólem Színház és a Pesti Est előadása a Rumbachban

Anat Gov izraeli szerző isteni komédiájában nem az a legmeghökkentőbb, hogy a Mindenható tűnik fel benne, hanem az, hogy egyáltalán nem szimpatikus. E rendkívüli terápia alatt vajon trükkök vagy csodák történnek?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Hogyan zajlik egy terápiás beszélgetés egy elégedetlen páciens (aki történetesen az Örökkévaló) és egy tanulási problémákra szakosodott pszichológus között? Meg lehet-e oldani egy kezelés, azaz felvonás alatt mindazt, ami az utóbbi pár ezer évben tönkrement?

E különös alapszituációval indító, egyedi hangvételű színdarab tükrében egyszerre nevethetjük ki saját magunkat és a (jó?) Istent is. Már aki ki meri nevetni...

A földre látogató égi tünemény azzal a szándékkal érkezik a kezelésre, hogy rendbe tegye az „életét” – de hogy miért éppen most, miért éppen itt? S vajon sikerül-e meggyógyulnia…? Jaj, Istenem, ezt még nem áruljuk el. Hiszen első a diszkréció: a pszichológust köti a pszichológusi eskü… Igaz, kire esküdött fel? Istenre?

– Ez a hivatalos diagnózisa? – kérdez vissza a kanapén ülő Isten az őt megvizsgáló pszichológustól...

Közreműködik: Gryllus Dorka, Kálid Artúr, Kelemen Márton
Rendező: Borgula András
Írta: Anat Gov
Fordította: Németh Virág

Az előadás hossza: 1 óra 30 perc, szünet nélkül

Az előadás a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) és a
Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) „PészahFeszt programsorozatának eseménye.


A zsinagógában a férfiak számára kipa vagy egyéb fejfedő viselése szükséges.

Our offer


Wolfgang Amadeus Mozart / Gian Carlo Menotti BASTIEN UND BASTIENNE / THE TELEPHONE One-act operas in Hungarian, with Hungarian subtitles

The World of Ballet Remembers a Hungarian Legend 2014 saw the sudden passing of the international ballet artist and ballet director Iván Nagy. After his retirement, he had returned to serve his country by working as head artistic consultant for the Hungarian State Opera.

A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Suggestions


Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0

Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.