IV. KÁRPÁT-MEDENCEI KOMOLYZENEI FESZTIVÁL
EMLÉKHANGVERSENY
A fesztivál megálmodója és alapítója, Dr. Bajkai István emlékére
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, November 06 2025 7:30PM
MŰSOR
Mozart: C-dúr zongoraverseny K. 467 II. tétel
Bonnyai Apolka – zongora
Mozart: F-dúr versenymű három zongorára K. 242
Bonnyai Apolka – zongora
Danjiel Detoni – zongora
Ifj. Csíky Boldizsár – zongora
- szünet –
Mozart: Requiem K. 626
Geszthy Veronika – szoprán
Schöck Atala – alt
Pál Botond – tenor
Cser Krisztián – basszus
Közreműködik a Szent István Király Oratóriumkórus és a Szent István Filharmonikusok
Vezényel: Záborszky Kálmán
A IV. Kárpát-medencei Komolyzenei Fesztivál emlékhangversenyén a fesztivál megálmodójára és egyik alapítójára, Dr. Bajkai Istvánra emlékezünk.
A 2021-ben életre hívott fesztivál célja a Kárpát-medencében élő népek sokszínű zenekultúrájának bemutatása, kulturális együttműködésük erősítése. Kiemelt cél az ifjú zenei tehetségek felfedezése és támogatása. A hagyományteremtő fesztivál a programok széles palettáját kínálja: hangversenyek, mesterkurzusok, zenetörténeti előadások, valamint a Kárpát-medencében élő fiatalok számára rendezett zongoraverseny eseményei várják szép élményekkel az érdeklődő közönséget.
A Kárpát-medencei Komolyzenei Fesztivál hitvallása, hogy a zene áthatol az áthatolhatatlannak tűnő falakon is, és közelebb viszi egymáshoz az embereket, közösségeket, kultúrákat.
Az emlékhangversenyen Mozart három zongorára írt F-dúr versenyművének szólóit Bonnyai Apolka mellett a horvát-magyar Danjiel Detoni és az erdélyi Ifj. Csíky Boldizsár játssza, ezzel is kifejezve a Kárpát-medencei népek összetartozását és összefogását.
A második részben Mozart megrendítő remekműve, a Requiem szólal meg, halottak napja után néhány nappal valamennyiünk elhunyt szeretteire emlékezve.
RENDEZŐ: Kárpát-medencei Komolyzenei Fesztivál
A fesztivál művészeti vezetője: Bonnyai Apolka
TÁMOGATÓ: KIM
Our offer
Singspiel in two acts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the flow from the marble fount cannot be exhausted, his own sorrow will never diminish, either. The story of the Fountain of Bakhchisarai is set in motion by a romance recounting the reason for the khan's gloom.
Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles
Suggestions
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





