IBSEN - NÓRA
A Tomcsa Sándor Színház vendégjátékát január 23-án láthatják a Sinkovits Imre Színpadon. A székelyudvarhelyi társulat nem először szerepel színházunkban: tavaly az És a csellóval mi legyen? című darabot hozták el a Magyar Színházba.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, January 23 2012 7:30PM
IBSEN - NÓRA
A Nóra rendezője, Csurulya Csongor így ír a darabról:
„Ha én volnék Nóra… kezdetű mondatoknak nincs értelme, mert egy előadásban adott az, hogy milyen és ki Nóra. A hangsúly inkább azon van, hogy én vagyok-e ez a Nóra. A felismerés az azonosulással mélyebb hatást vált ki, ezért Nóra csak egy van, de minden nőben megtalálható különböző mélységű érzelmi szinten.
Boldogok a lelki szegények… De azok, akik időközben meggazdagodnak, tudatukra ébrednek, boldogtalanokká válnak? Minden jel arra mutat, hogy IGEN! Fel kell adni mindent az önmegismerésért ahhoz, hogy ráébredjünk, kizsákmányoltak bennünket? Ha elveszik tőlünk azt, amiben a legjobban hiszünk, újrakezdhető az élet, vagy egyáltalán folytatható?”
„A Nóra egy történet az elnyomásról, arról, mit jelent szolgálni, áldozatot hozni a megbélyegzés ellenére, az erkölcs és törvény mezsgyéjén, ahol a tudat megvilágosodhat egy „BABAHÁZ-ban” (a Nóra másik címe). Ibsen világa szimbolikusságán túl olyan alapellentéteket képes megfogalmazni, melyek átrajzolnak viszony- és kapcsolatrendszereket. A nő szerepe pillanatok alatt megváltozik az ibseni szövegben, és teljesen ellentétes előjelet kap. A történet sorra fedi fel azokat a lepleket a szereplőiről, amik megakadályozzák az emberek „igazi” kapcsolatait. Igazi alatt az egymásnak nem hazudó, szándékaiban tisztességes viszonyokat értem, ahol minden az, aminek látszik, és nem lapul meg mögötte hátsó szándék. A történet tragédiaszerűen bomlik ki, maga előtt görgetve bonyodalmának következményeit, így csak az utolsó pillanatban bizonyosodik be az, amit már elejétől sejtettünk, de nem mertük elhinni, hogy bekövetkezik. Az előadás egy pillanat köré épül, nevezetesen az igazság pillanata köré, ami mindig egy kicsit elodázódik, így teremtvén meg fokozatosan a már-már elviselhetetlenné váló feszültséget.
A BABAHÁZ siralomház lesz, ahol emberek régi létezéseket keresnek, de már csak emlékeikbe kapaszkodhatnak, mert a valóság könyörtelen és magányos.”
Az előadás Németh László örököseinek engedélyével, a Hofra Kft. közvetítésével jött létre.
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
A Streetcar Named Desire is Marianna Venekei's first full-length choreography. The project, lovingly nurtured for many years, is a collaboration between her and composer-saxophonist László Dés.
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are audience members who can only afford to hear their favourite pieces with a discount. And there are works that, although very popular, cannot be staged every season due to the congestion of productions.
Suggestions
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
János Hunyadi is responsible for the tolling of bells around the world; Mátyás Hunyadi is the hero of a string…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.






