Program


Holdbeli csónakos, Forrás Színház, Budapest

Holdbeli csónakos, Forrás Színház, Budapest

Weöres Sándor: Holdbeli csónakos
élő-zenés kalandjáték

A Budapesti Forrás Színház előadása.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, November 14 2012 3:00PM

„Egyedül vagyok, vágyódom érted, / enyém leszel majd ha a tavasz éled. / Mellém ültetlek szép csónakomban, / hajad az eget aranyba vonja, / a lenti bút-bajt mind elfelejted, /fejed örökre vállamra ejted, / fejed örökre vállamra ejted.”

Weöres kalandjátékában történelmi, mitológiai távlatokba helyezett drámai-filozofikus képek és gondolatok váltakoznak a gyermeki fantázia népi humorra és hagyományokra épülő végtelen szárnyalásával. A Holdbeli csónakosban a boldogság iránti vágy, az útkeresés játssza a főszerepet. A Forrás Színház korszerű színházi nyelven megszólaló előadásával – a darab szelleméből fakadóan – a más kultúrák iránti érdeklődést és nyitottságot is felkelti a nézőkben, úgy, hogy közben mélyíti a saját kultúrájához való átélt elkötelezettségét is. A Holdbeli csónakost végig a színpadon lévő élő-zenével valósítják meg, igényes díszlet- és jelmezkivitelezéssel, akrobatikus, attraktív előadásban, amelyben a színészek gólyalábakon és óriásbábokként is játszanak.

További szereplők: Kuvik, a Kígyó és az éjszakai erdő alakjai – mindenki (kivéve Ács Tamás és Molnár Anikó)
Látvány: kollektív alkotás

Our offer


Medgyaszay Chamber Evenings The flute family

Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Suggestions


MW Afternoons - Concert Running time 2 hours including one interval. Original Language; Hungarian, English an same-language Surtitle.

Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.