HÉ, MAGYAR JOE! - Földes László Hobo - Nemzeti Színház
„Az ötlet a semmiből csapott le rám. Jimi Hendrix világhírre juttatott egy féltékenységi gyilkosságról szóló bluest, a Hey Joe-t, amit én negyven éve lefordítottam, és azóta is játszom."
more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, August 12 2023 8:30PM
„Valamiért eszembe jutott, hogy ha nekem amerikai nevem van, azaz a ‘Hobo’, akkor a ‘Joe’ is lehet magyar, és egy ültő helyemben leírtam a gyilkos élettörténetének vázlatát.
Joe Magyar József néven született a hetvenes évek végén. Apja a rendszerváltás után bankár lett, verte a fiát, az anyja színésznő volt, bármit eljátszott, csak anya nem volt. Józsi utálta az iskolát, futballista akart lenni. Megismerte a bluest, és a legjobban a Hey Joe tetszett neki. A BKV Előre ificsapatában középcsatárt játszott, és minden gól után a dal egyik sorát kiabálta: ‘Lelövöm az asszonyt!’ Ezért nevezték el Joe-nak.
Nem vágyott nagy életre, csak villamosvezető lett, és feleségül vette az első nőt, aki lefeküdt vele. A nő azt hitte, a bankár apuka majd arany életet biztosít nekik, ám hamar rájött, hogy ez soha nem teljesülhet, és megcsalta a férjét. Joe rajta kapta őket és miután az asszony megalázta, az apja vadászpuskájával lelőtte. Utána kihívta a rendőröket, feladta magát, mindent bevallott. Súlyos ítéletet kapott, tizenhat évet húzott le a börtönben, ahol naponta küzdött a lelkiismeret-furdalással és a szégyennel. Aztán kiszabadult és itt találta magát a mai Magyarországon, ami nem hasonlított arra, ahol ő felnőtt. Az utcán élt, munkát nem kapott, végül utcazenész lett, így találkozott egy néhai osztálytársával, aki munkát és szállást adott neki.
Eddig a történet, amit 27 dalszövegben írtam meg. Megmutattam az anyagot Vidnyánszky Attilának, aki egy kétszereplős előadást vizionált a dalok köré.
Nos, jelenleg, mint ‘érzékeny szerző’, ennyit tudok mentségemre felhozni.” (Földes László Hobo)
Szereplők: Földes László Hobo, Rácz József
Zenészek: Gál István, György Attila, Igali Csanád, Kiss Zoltán
Rendező: Vidnyánszky Attila
--
Esőnap: 2023. augusztus 13., vasárnap
Online már OTP és MKB SZÉP-kártyával is megválthatja jegyét előadásainkra!
Our offer
Levente Szörényi – János Bródy STEPHEN, THE KING (JUNIOR) The greatest hits of the rock-opera in its original arrangement, with a child cast
Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Suggestions
Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the…
This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.


