HAT HÉT HAT TÁNC
Két eltérő korú, eltérő társadalmi helyzetű és eltérő életvitelű idegen a tánc közben megismeri és megszereti egymást és leküzdi a közöttük feszülő ellentéteket.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, October 03 2009 7:00PM
A táncórák valójában leckék az életről: Lily és Michael, a Hat hét, hat tánc főszereplői megtanulják megérezni, megérteni és elfogadni a másik embert.
1. óra - Swing, 2. óra – Tangó, 3. óra – Bécsi keringő, 4. óra – Foxtrott , 5. óra – Cha-cha-cha, 6. óra – kortárs tánc
Our offer
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles
Suggestions
Prima donnas ERIKA MIKLÓSA Festive gala concert with Hungarian and English surtitles
While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the…
John Adams NIXON IN CHINA Opera in three acts, in English, with Hungarian and English surtitles
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.

