Program


Freeszemle Fesztivál - Mi van veletek? - embertárlat
7

Freeszemle Fesztivál - Mi van veletek? - embertárlat

Számtalan elmélet létezik arról, hogy mi is az a színház, de a legtöbb definíció magában foglalja a néző jelenlétét. Itt viszont az előadók akkor is folytatják a performanszt, ha éppen senki nem nézi őket. Mint egy automatikusan működő gépezet, amit láthatatlan erők mozgatnak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, June 04 2023 7:00PM

Forgács Péter: MI VAN VELETEK? - EMBERTÁRLAT - Gyere, amikor akarsz! / Maradj, ameddig tetszik!

a mivanveletek öt órás színházmaraton

tíz ember közérzetkiállítása arról, hogy mi van velük

gyere, amikor akarsz – nézd, ami érdekel – maradj, ameddig tetszik

 

„Nincs konkrét eleje és vége az eseménynek. Az élményt a néző saját döntései határozzák meg: attól függően, hogy milyen sorrendben járjuk végig a helyeket, milyen távolságból figyeljük a történéseket, mennyi ideig maradunk egy-egy helyszínen. Megszólítjuk-e az előadókat, hogyan reagálunk, ha esetleg ők vonnak be minket.

Nincs élesen leválasztható szerep sem, ami mögé el lehet bújni, itt minden előadó a saját bőrét viszi vásárra. Különböző eszközökkel, de mindannyian arra vállalkoznak, hogy önmagukat játsszák el a lehető legautentikusabban.

Számtalan elmélet létezik arról, hogy mi is az a színház, de a legtöbb definíció magában foglalja a néző jelenlétét. Itt viszont az előadók akkor is folytatják a performanszt, ha éppen senki nem nézi őket. Mint egy automatikusan működő gépezet, amit láthatatlan erők mozgatnak. Egyszerre szánnak tehát sokkal aktívabb szerepet nekünk, mint egy hagyományos színházi előadás, mindeközben bizonyos szempontból kevésbé vesznek tudomást a közönségről. Rendkívül izgalmas kísérletezés zajlik az időérzékeléssel, a terek használatával, a befogadó és a játszó tűréshatárával.”

(részlet Sándor Panka Saját labirintus című kritikájából, Színház.net, 2022.07.01.)

 

Résztvevők:

Dunai Júlia

Fabiny Lujza

Faragó Zsuzsa

Lestyán Attila

Márkos Albert

Majorfalvi Bálint

Németh Ákos

Simkó Katalin

Rendező: Forgács Péter

Vásároljon egyszerre 6 jegyet a Freeszemle Fesztivál 2023-as programjaira, mellyel 20% kedvezménnyel juthat hozzá belépőihez! A jegyek kosárba helyezését követően a kedvezmény automatikusan érvényesül.

Our offer


This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.

Giacomo Puccini LA BOHÈME Opera in four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0

Suggestions


Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.