Filibert és a Virtuózok - családi matiné
Karrierek a véletleneken is múlhatnak: Tóth Bettina úgy találkozott a hárfával, hogy a szomszédban lakó zenetanárnő átkiabált édesanyjának, nincs-e kedve kipróbálni a hangszert. Ő élt a lehetőséggel, és azóta is ennek a különleges hangszernek él. more
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 08 2016 3:00PM
A kellemes hangulatú, családias, beszélgetésekkel tarkított koncert másik fellépője egy jóval népszerűbb hangszer művésze; Sándor Zoltán tanára az évek óta a legendás magyar hegedűs iskola hagyományait tovább vívő, Kossuth-díjas Szenthelyi Miklós. Az ifjú hegedűs fenomén azon sosem gondolkodott, hogy mihez kezdene, ha nem zenélne – számára a zene maga az élet. A zeneirodalom egyik legvirtuózabb hegedűversenyében hallhatjuk őt, és a tudásvágytól égő, kukacoskodó gézengúz-kalauz, Filibert közreműködésével sok mindent megtudhatunk róla és varázslatos hangszeréről.
FILIBERT és a VIRTUÓZOK – családi matinékoncert
Tóth Bettina hárfa
Sándor Zoltán hegedű
és Filibert, az okvetetlenkedő „mindenttudniakarok”
Szenthelyi Miklós hegedűművész, műsorvezető
KESSELYÁK GERGELY karmester
Műsor:
REINHOLD GLIÉRE Esz-dúr hárfaverseny, op. 74 (részletek)
HENRYK WIENIAWSKI Hegedűverseny d-moll, op. 2
Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészei és Szenthelyi Judit zongora
2016. január 17. 11.00 és 15.00
Mozarti derű és mozarti intelligencia sugárzik erről a kisfiúról, aki hihetetlen zeneiségével levette a közönséget a lábáról. A „háromlábú fekete szörnyeteget” – a zongorát – kezes báránnyá szelídítve, a zene nyelvén beszélt arról, hogy az élet szép. Még Filibert, az okvetetlenkedő, mindenttudniakarok figura is bizonyára megenyhül, és nem lesz több kérdése, ha Misi zongorajátékát meghallja. Lugosi Dániel Ali a Virtuózok virtuóza címet nyerte el a televíziós tehetségkutató elképesztően erős mezőnyében; a zsűri gyönyörű hangképzését és átváltozási képességét méltatta. A két rendkívüli tehetségű fiatalt két hivatásos művész, Némethy Attila és Kovács János, valamint a Nemzeti Filharmonikusok közreműködésével gyönyörködtet majd bennünket, számos érdekességet megosztva életükről, hangszerükről, saját különleges világukról.
FILIBERT és a VIRTUÓZOK – családi matinékoncert
BOROS MISI zongora
LUGOSI DÁNIEL ALI klarinét
és Filibert, az okvetetlenkedő „mindenttudniakarok”
Némethy Attila zongoraművész, műsorvezető
KOVÁCS JÁNOS karmester
Műsor:
WOLFGANG AMADEUS MOZART A-dúr rondo Zongoraverseny
LOUIS SPOHR Klarinétverseny c-moll (részlet)
a Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészei
2016. május 8. 11.00 és 15.00
A bécsi zeneakadémia hallgatója, Foki Dániel hangjával versengett hangszeres produkciók között, sikerrel. A gyönyörű hangú bariton a tehetségkutató során fantasztikus színészi képességeit és ragyogó humorát is megcsillogtatta, mindezen adottságok kiválóan érvényesülnek majd Mozart és Rossini dalaiban is. A Virtuózok döntőjében a zsűri különdíját Demeniv Mihály harmonikaművész nyerte el; különleges hangszerével úgy szólaltatta meg Vivaldi legnépszerűbb hegedűversenyeinek egyikét A négy évszak ciklusból, mintha az itáliai mester eredetileg is harmonikára írta volna. A két nagyszerű fiatal művészt – a mindenttudniakarok Filibert mellett – a zsűri világhírű szoprán énekese, Miklósa Erika kíséri el a színpadra, ahol a szintén fiatalon népszerűvé vált Antal Mátyás vezényli a Nemzeti Filharmonikus Zenekart.
FILIBERT és a VIRTUÓZOK – családi matiné
Foki Dániel bariton és Demeniv Mihály harmonika
és Filibert, az okvetetlenkedő „mindenttudniakarok”
MIKLÓSA ERIKA operaénekes, műsorvezető
ANTAL MÁTYÁS karmester
Műsor:
ANTONIO VIVALDI A négy évszak –„A nyár” (III. tétel)
VLADIMIR ZUBITZKY Ommagio ad Astor Piazzola (Piazzola tiszteletére)
MOZART és ROSSINI dalok
Our offer
The OPERA Orchestra’s official season-opening concert featuring monumental works is a real treat for classical music lovers.
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances. For selected tour times, tickets are also available with the PreOpera Menu package. In addition to the guided tour of the Opera House, this option includes a themed set menu of your choice at OperaBistro, which can be enjoyed either before or after the tour.
Suggestions
Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles
“I've captured a terrific storm of elements and of hearts which gradually calms to Brünnhilde's magic sleep,” Wagner on the…
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



